Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Програма "Пізніх покликань"

Положення щодо організацій програми "Пізніх покликань"  приготування до священства

1. Зважаючи на актуальні потреби нашої Церкви, беручи під увагу рішення Синоду єпископів, враховуючи нацпрацювання зустрічей ректорів Семінарій, у 2008 р. Б. та відповідно до розпорядження Високопреосвященнішого Владики Ігоря Возьняка, архиєпископа Львівського, Львівська Духовна Семінарія Святого Духа УГКЦ з 2008-2009 року розпочинає програму "Пізніх покликань" приготування до священства. "Пізніми" - називаємо покликання тих кандидатів до священства, які окреслено у Правилах прийому до Семінарії на загальних підставах. 

2. На згадану програму, за рішенням Приймальної комісії, можуть бути зарахованими лише ті кандидати, які вже мають закінчену повну вищу богословську освіту, не нижче церковного бакалавра богослов'я для мирян за програмою денного відділення Філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету, або з дипломом іншого Католицького Університету, що може бути прирівняним до останнього.

3.Миряни, які попередньо вже здобули вищу церковну богословську освіту, що відповідає вищезгаданій програмі УКУ, повинні отримати письмове благословення на вступ до Семіанарії від свого правлячого Архієрея. Приймальна комісія у свою чергу, відповідно до особливих обставин кандидата, може пропонувати правлячому Архієреєві можливість надання диспензи цьому абітурієнтові від обов'язкового шестирічного періоду священичої формації у Семінарії. Мінімальний термін формації на такій програмі не може бути меншим від трьох років. 

4. Кандидат, який подається на програму "Пізніх покликань" повинен скласти документи до приймальної комісії Семінарії у зазначений час, згідно положення "Про вступ до Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ". Після подання документів до приймальної комісії, кандидат зобов'язаний з'явитися у дні проведення вступних екзаменів і перейти співбесіду.

5.Рішення про прийняття і зарахування на програму "Пізніх покликань" належить лише до компетенції Приймальної комісії Семінарії, що кожного року покликається до праці відповідним декретом Архієпископа Львівського. Її рішення подається до загального відома відповідним наказом про зарахування абітурієнтів до Семінарії за підписом Архієпископа Львівського.

6.Кандидат до священства, зарахований до Семінарії на цю програму, є зобов'язаний до повного виконання Внутрішнього Уставу Семінаріїї. Такий семінарист повинен повністю інтенруватися в життя семінарійної спільноти та відбути належну людську, духовну, інтелектуальну та душпастирську формацію, що передбачена програмою приготування до священства. 

7. Протягом часу перебування в спільноті Семінарії кандидат повинен виконувати ту навчальну програму приготування до священства, яка буде визначена Ректоратом.

8. Зважаючи на особисті обставини кандидата, Ркторат Семінарії має право дозволити йому протягом вихідних перебувати з родиною. Однак такий дозвіл не може перевищувати трьох днів у тижні.

9. На завершення щонайменше трирічного періоду виховання і навчання у Семінарії, кандидат за відповідним рішенням Ректорату Семінарії, може отримати Свідоцтво про закінчення Семінарії та рекомендацію для отримання свячень на загальних підставах.