Екологічна секція Братства "Введення в Храм Пресвятої Богородиці" розпочала свою активну діяльність у 2013 році і носила назву «Еко-патріотичні прощі» та мала на меті розвиток любові до культури та природи рідного краю.
Протягом 2013-2016 років було проведено понад 50 заходів (Еко-патріотичні прощі в гори, вертепи на східні терени України, гірські віднови). Кожний з цих заходів, окрім патріотичного акценту, супроводжувався наголосом на те, що слід відмовлятися від зайвого упакування, одноразового посуду, вживання шкідливих харчових продуктів (чіпсів, сухариків тощо). Також під час еко-патріотичних прощ проводилося прибираня сміття на стежках маршруту.
Також проводили гаївки на Закарпатті у Великодній період. В той час максимальна кількість учасників організації становила 14 осіб.
З початком 2017-2018 навчального року наголос більше змістився на екологічний аспект. Організація змінила назву на «ЕкоБратство св. Франциска з Асижу» та налічувала троє членів.
Проведені заходи:
-
Щотижневі молитви за усе творіння. Акафіст до Бога Творця.
-
Сортування пластикових пляшок та макулатури в Семінарії за сприянням ініціативи «Чисте Місто» та «Зелена Коробка». За перший рік збору макулатури було здано на переробку 600 кг цієї сировини. Крім цього за 2 роки збору пластикових пляшок зібрали понад 50 мішків стиснених пляшок.
-
Проведення акції «Година Землі» в Семінарії. В межах цього заходу було вимкнено світло в приміщеннях Семінарії на час молитви Вечірньої при свічках.
-
«Новий рік з Богом». Християнська альтернатива традиційному святкуванню Нового року в гірській місцевості. Новий рік зустрічаємо молитвою Божественної Літургії та молитви Тезе. Під час святкування не вживаємо алкоголю, не використовуємо одноразового посуду, намагаємося використовувати якнайменше упакувань. Зранку першого дня нового року відбувається сходження на гору. Щороку 20-30 осіб беруть участь у цьому святкуванні.
-
Роздача їжі для потребуючих осіб (малозабезпечених, безхатченків) під назвою #невикидай_поділися. Мотивацією цього стало бажання зберігати та відповідально споживати їжу. Адже в Семінарії після кожного прийому їжі внаслідок різних обставин залишається велика кількість харчів. Тому братами-семінаристами проводиться щотижнева благодійна роздача їжі потребуючим. На цій роздачі використовуємо до 10 комплектів одноразового посуду, тому що більшість осіб відгукується на пропозицію приносити свою тару. В роздачі їжі задіяні дві групи семінаристів по 3-4 особи, а також 2-4 волонтери ззовні.
-
Велопрощі: Прилбичі, Раківець, Страдч.
-
Вертеп з екоелементами.
З 2019-2020 навчальних років ЕкоБратство стало Екологічною секцією Братства «Введення в Храм Пресвятої Богородиці». Учасниками секції стало шестеро братів.
Додатково почали:
-
Брати участь у зустрічах спільноти Laudato Si у храмі Климентія Папи. Щомісячні зустрічі передбачають молитви за збереження створіння та обговорення екологічних тем.
-
Молитовні чування на День Франциска (17 жовтня). З'явився логотип секції.
Логотип пояснює діяльність:
● будівля Львівської Духовної Семінарії – наша платформа у всебічному зрості; ● логотип Братства «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» – більш спеціалізована платформа;
● лампа – символ того, що ресурси землі є обмежені, тому їх потрібно розумно використовувати;
● зелений листок символізує усе створіння, що Бог подарував для людей. Розпочали вести сторінку в соцмережах (Інстаграм та Фейсбук). Сторінки екологічної секції мають такі цілі:
-
показати нашу діяльність та власним прикладом заохотити інших до цього;
-
донести правду про потребу збереження довкілля. Відповідь на потребу часу – дбати за навколишнє середовище – не є такою важкою. Потрібне розуміння важливості цього та впевнені дії.