Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Наша історія

 Братство "Введення в Храм Пресвятої богородиці" засноване у 1885 році декретом Високопреосвященного Владики Сильвестра Сембратовича, Митрополита Галицького, на численні прохання отців-настоятелів та братів-семінаристів.Першим духівником Братства призначено о. Ісидора Дольницького.

Текст декрету про заснування:

​«Сильвестр Сембратович, Божою милістю і благодаттю Святого Апостольського Престолу митрополит Галицький, Архієпископ Львівський, Єпископ Каменецький, член Палати Вельмож Австрійської Державної Думи, Член Сейму Галіції і Володимирії з Великим князівством Краківським, Доктор Святого Богослов’я. возлюбленому Нам у Христі о. Ісидору Дольницькому, духівнику семінарії у Львові. Мир у Господі і Архиєрейське Благословення! Ви представили нам, що для кращого успіху священичого виховання студентів нашої Львівської Семінарії усердно бажаєте, щоб у цій Семінарії було засноване Братство «Введення в Храм Пресвятої Богородиці», при якому Вона (Богородиця), у Своїй милості була вихована; тому Ми, зважаючи на Ваше бажання, керуючись конституцією блаженної пам’яті Климента VIII «Quaecumque», владою Нам від загально-церковного права даною, затверджуємо і засновуємо. До управи цього Братства, після укладення статутів, Вас і Ваших наступників в уряд Духівника утверджуємо та постановляємо».

На початку II Світової Війни Львівська Духовна Семінарія була закрита більшовицькою окупаційною владою, а разом з нею припинило свою діяльність Семінарійне Братство. З виходом УГКЦ із підпілля, відновила своє існування Львівська семінарія, а з нею у 1992 році – Братство «Введення в Храм Пресвятої Богородиці».

Першим духівником Братства вже у відновленій Семінарії був отець-мітрат Роман Мірчук. З 1999 по 2007 рр. духівником був тодішній отець, а тепер Глава нашої Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук). З 2007 по 2014 рр. опікувався братчиками отець Орест Демко. З 2014 року Божого духовним батьком Братства став отець-доктор Михайло Лесів.