«Бібліотека ім. о. Миколая Пристая» Львівської Духовної Семінарії Святого Духа розпочала свою діяльність одночасно з відновленням Духовної Семінарії в Рудно. Першими бібліотекарями були семінаристи Зеновій Хоркавий, Тарас Більо та Стефан Попко. Свої перші фонди літератури бібліотека отримувала із закордону, зокрема велику кількість літератури подарував о. д-р. Юрій Федорів (США). Також бібліотека отримувала велику кількість книг із Риму, які були переважно на англійській мові, частину з яких було передано в замін на українську богословську літературу до бібліотеки ім. Стефаника у Львові. Згодом бібліотека розширювала свої фонди шляхом закупу нової літератури за кошти жертводавців. Жертводавцями були о. д-р. Юрій Федорів з США, о. Іван Шевців з Австралії, о. Франко Марсден з Англії, о. Іван Терлецький, тогочасний віце-ректор семінарії, о. Роман Мірчук, віце-ректор семінарії з 1994 по 1999 рр., о. Михайло Шеремета, о. Іван Оберишин, о. Ростислав Процюк, о. Ігор Цар та багато невідомих жертводавців та організацій із закордону. Нова література закуплялася в місцевих книгарнях та видавництвах, а також на форумі видавців у Львові та книжкових ринках.
22 січня 1992 року директором бібліотеки було призначено о. Миколая Пристая, який є визначною постаттю не тільки для бібліотеки та семінарії, а цілої Української Греко-Католицької Церкви. Отець Микола розпочав своє служіння у семінарії у жовтні 1942 року завдяки старанням Архиєпископа Йосифа Сліпого та за допомоги Митрополита Андрея Шептицького. Його було призначено префектом Греко-католицької духовної семінарії у Львові. Проте, після того, як Галичина була захоплена радянськими військами, комуністична влада почала переслідувати Греко-Католицьку Церкву, семінарію було закрито, а багатьох священиків було примусово вивезено на далекий схід Росії, в числі яких був і отець Микола Пристай. Його заслання розпочалось в грудні 1949, а повернувся отець у вересні 1991 року. Після цього розпочався його новий період служіння в семінарії, де, після повернення, він працював викладачем латинської, церковно-словянської, німецької мов та предмету «Історія семінарії». Згодом, його було призначено директором семінарійної бібліотеки. Також отець видав два томи історії семінарії: «Львівська греко-католицька духовна семінарія 1783-1945 рр.» та «Львівська греко-католицька духовна семінарія в Рудно 1990-2006 рр.». Внаслідок затяжної хвороби упокоївся в Бозі 17 квітня 2009 року. Після цього семінарійну бібліотеку було названо в його честь.
В 2009 році адміністратором бібліотеки було призначено о. Михайла Шкрібинця, який виконує ці обов’язки до сьогодні.
На початку свого існування фонд бібліотеки поміщався у двох кімнатах, згодом з перенесення семінарії з Рудно до Львова бібліотека отримала в користування 7 кімнат: у двох містився основний фонд, в одній фонд іноземної літератури, ще в двох фонд резервної літератури, а також читальний зал і кімната для видачі книжок. Станом на 2006 рік Фонд бібліотеки складався із 27 203 екземплярів, зокрема:
Основного фонду (українська, російська література) – 20000 екземплярів;
Іноземна література (англійська, італійська, німецька, грецька, латинська) – 4705;
Періодичних видань (журнали, газети) – 2460;
Старовинні книги церковнослов’янською мовою – 38.
Та на цьому поповнення фондів семінарійної бібліотеки не зупинилося, адже кожного року відбувається оновлення літератури, закуповуються нові книги. Надходить література і від жертводавців, зокрема бібліотека отримала в дарунок велику кількість літератури з колекції Високопреосвященнішого Архиєпископа і Митрополита Львівського Кир Ігоря Возьняка.
На даний час у бібліотеці працює 9 братів семінаристів під керівництвом адміністратора о. Михайла Шкрібинця.
Бібліотека відкрита для читачів з понеділка по четвер з 15:30 до 17:30 години.