Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Бібліотека ім. о. Миколая Пристая

«Бібліотека ім. о. Миколая Пристая» Львівської Духовної Семінарії Святого Духа розпочала свою діяльність одночасно з відновленням Духовної Семінарії в Рудно. Першими бібліотекарями були семінаристи Зеновій Хоркавий, Тарас Більо та Стефан Попко. Свої перші фонди літератури бібліотека отримувала із закордону, зокрема велику кількість літератури подарував о. д-р. Юрій Федорів (США). Також бібліотека отримувала велику кількість книг із Риму, які були переважно на англійській мові, частину з яких було передано в замін на українську богословську літературу до бібліотеки ім. Стефаника у Львові. Згодом бібліотека розширювала свої фонди шляхом закупу нової літератури за кошти жертводавців. Жертводавцями були о. д-р. Юрій Федорів з США, о. Іван Шевців з Австралії, о. Франко Марсден з Англії, о. Іван Терлецький, тогочасний віце-ректор семінарії, о. Роман Мірчук, віце-ректор семінарії з 1994 по 1999 рр., о. Михайло Шеремета, о. Іван Оберишин, о. Ростислав Процюк, о. Ігор Цар та багато невідомих жертводавців та організацій із закордону. Нова література закуплялася в місцевих книгарнях та видавництвах, а також на форумі видавців у Львові та книжкових ринках.
22 січня 1992 року директором бібліотеки було призначено о. Миколая Пристая, який є визначною постаттю не тільки для бібліотеки та семінарії, а цілої Української Греко-Католицької Церкви. Отець Микола розпочав своє служіння у семінарії у жовтні 1942 року завдяки старанням Архиєпископа Йосифа Сліпого та за допомоги Митрополита Андрея Шептицького. Його було призначено префектом Греко-католицької духовної семінарії у Львові. Проте, після того, як Галичина була захоплена радянськими військами, комуністична влада почала переслідувати Греко-Католицьку Церкву, семінарію було закрито, а багатьох священиків було примусово вивезено на далекий схід Росії, в числі яких був і отець Микола Пристай. Його заслання розпочалось в грудні 1949, а повернувся отець у вересні 1991 року. Після цього розпочався його новий період служіння в семінарії, де, після повернення, він працював викладачем латинської, церковно-словянської, німецької мов та предмету «Історія семінарії». Згодом, його було призначено директором семінарійної бібліотеки. Також отець видав два томи історії семінарії: «Львівська греко-католицька духовна семінарія 1783-1945 рр.» та «Львівська греко-католицька духовна семінарія в Рудно 1990-2006 рр.». Внаслідок затяжної хвороби упокоївся в Бозі 17 квітня 2009 року. Після цього семінарійну бібліотеку було названо в його честь.
В 2009 році адміністратором бібліотеки було призначено о. Михайла Шкрібинця, який виконує ці обов’язки до сьогодні.
На початку свого існування фонд бібліотеки поміщався у двох кімнатах, згодом з перенесення семінарії з Рудно до Львова бібліотека отримала в користування 7 кімнат: у двох містився основний фонд, в одній фонд іноземної літератури, ще в двох фонд резервної літератури, а також читальний зал і кімната для видачі книжок. Станом на 2006 рік Фонд бібліотеки складався із 27 203 екземплярів, зокрема:
Основного фонду (українська, російська література) - 20000 екземплярів;
Іноземна література (англійська, італійська, німецька, грецька, латинська) - 4705;
Періодичних видань (журнали, газети) - 2460;
Старовинні книги церковнослов'янською мовою - 38.
Та на цьому поповнення фондів семінарійної бібліотеки не зупинилося, адже кожного року відбувається оновлення літератури, закуповуються нові книги. Надходить література і від жертводавців, зокрема бібліотека отримала в дарунок велику кількість літератури з колекції Високопреосвященнішого Архиєпископа і Митрополита Львівського Кир Ігоря Возьняка.
На даний час у бібліотеці працює 9 братів семінаристів під керівництвом адміністратора о. Михайла Шкрібинця.
Бібліотека відкрита для читачів з понеділка по четвер з 15:30 до 17:30 години.