Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Октет "Теофорос"

                                                                                                                       ІСТОРІЯ ОКТЕТУ "ТЕОФОРОС"

Літургійний характер життя Львівської Духовної Семінарії Святого Духа сприяє створенню на кожному курсі співочих груп, що почергово провадять у храмі богослужбовий спів. Ці групи стали носіями пісенних традицій нашої семінарії.

Однак постійно існувала потреба у колективі, який би був компактним, добре володів церковним співом та міг задавати тон у літургійному житті семінарійної спільноти. З іншого боку, він на високому рівні повинен презентувати семінарію у мистецько-культурних і церковних колах. З огляду на це вже у 1994 році організувалася група братів-семінаристів, які працювали над подібними завданнями. Традиція камерного вокального колективу Львівської Духовної Семінарії Святого Духа переходила з покоління в покоління. У 2006 році октет отримав офіційний статус семінарійної організації, а з жовтня 2008 року –  і назву «Теофорос» (з гр. «богоносець»). Покровителем колективу є св. Роман Сладкопівець.

Основним завданням октету є опрацювання найкращих зразків літургійного нотного матеріалу, який знаходив би свою реалізацію у богослужіннях семінарії. Окремим доробком октету є низка як відомих, так і незнаних широкому загалу духовних композицій, різноманітних за характером і жанрами. У 1999 році октет записав аудіокасету з Літургією Передосвячних Дарів, у 2003 році у виконанні тогочасного октету було записано аудіокасету під назвою «Господь воцарився», в яку увійшли вибрані частини Вечірні Воздвиження чесного і животворящого хреста Господнього. У 2007 році учасниками октету було записано компакт-диск Молитовного псалтиря. Наступним його доробком став альбом з духовними творами «Заступнице усердная», який побачив світ у 2009 році. У 2012 році слухацькій аудиторії також було презентовано альбом «Народні та патріотичні пісні» з вокальними композиціями із народної спадщини. Також у 2016 році було випущено черговий альбом з колядами, у виконанні октету, під назвою «Різдвяна ніч».

Загальний репертуар колективу складають літургійні та народні твори українських та іноземних композиторів (А. Гнатишина, о. Й. Кишакевича, о. М.Вербицького, о. І. Цьороха, Д. Бортнянського, Архангельського, о. І. Лаврівського, А. Веделя та ін.).Також існує в їхньому доробку окремий блок коляд.

Протягом багатьох років творчої діяльності октет приймає участь у різноманітних заходах не лише внутрішньосемінарійного, а й всецерковного значення, збагачує культуру й духовність Львова та інших міст як в Україні, так і за її межами. Його спів лунав і лунає у багатьох святинях: від Патріаршого Собору Воскресіння Христового у Києві до Собору Паризької Богоматері.

Особливість колективу – періодична змінність складу, оскільки його учасниками є студенти Семінарії.

              

У теперішній склад октету входять:

Мар'ян Бліхарський (І тенор)

Олег Галів (І тенор)

Тарас Тис (ІІ тенор)

Роман Медвідь (ІІ тенор)

Дмитро Гарват (баритон)

Богдан Коваль (баритон)

Тарас Рудько (бас)

Максим Гарвецький (бас)

 

Художнім керівником колективу є Богдан Притула.

Духівник: отець-доктор Михайло Лесів

Староста: бр. Тарас Тис

І наостанок – найголовнішим завданням «Теофоросу» є молитва богослужінь задля освячення людських душ та сприяння їм у молитві.