Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Біблійне товариство "Еффата"

 

Історія Біблійного Товариства сприяння екуменічному та міжрелігійному діалогу «Effatha»

Хронологія подій:

Семінарійне Біблійне Товариство сприяння екуменічному та міжрелігійному діалогу «Effatha» створене 21 листопада 1994 року Божого з ініціативи семінаристів Львівської Духовної Семінарії Святого Духа за благословенням Ректорату Семінарії, зокрема колишнього Ректора, який і був першим його головою, а тепер і єпископа - владики Степана (Менька). Часопис «Пізнай Правду» був заснований "Еффатою" у березні 1996 р. Б., як друкований орган Біблійного Товариства, що спрямований на поширення правдивої інформації про різні псевдорелігійні рухи та секти, розмноженню яких сприяв посткомуністичний ідеологічний вакуум. Згодом цей часопис став загальносемінарійним, де і надалі члени Біблійного Товариства поміщають свої статті, дослідження, роздуми про правди Христової науки у світлі офіційного вчення Католицької Церкви.

21 листопада 2001 р. Б. відбулося офіційне відкриття-посвячення кімнати Товариства та ікони Архистратига Михаїла, який є небесним покровителем Біблійного Товариства.

Протягом 2004-2006 р. Б. Біблійним Товариством сприяння екуменічному та міжрелігійному діалогу «Effatha» було видано:
- Буклет: «Відповідаємо на закиди «Свідків Єгови»
- Кольорову брошуру: Свідки Єгови — хто це?»

17 грудня 2005 р. Б. у стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа семінарійне Біблійне Товариство «Effatha» та молодіжна організація «Українська Молодь Христові» спільно організували для молоді конференцію на тему: «Хто ховається під маскою нових релігійних рухів». Метою конференції було представити реальну картину релігійного життя в Україні, роль і місце сучасних релігійних рухів у системі цінностей сучасної молоді.

З 2003 по 2005 р. Б. - Біблійним Товариство «Effatha» було організовано 4-ри екуменічні зустрічі з представниками інших конфесій та релігійних спільнот Львівщини. Вперше було надано допомогу постраждалим від впливу сект. Допомогою скористалася одна сім’я з м. Львова Сім’я з м. Стрия.  Для даного заходу було підготовлено буклет «Відповідаємо на закиди Свідків Єгови» в якому містились відповіді на питання, якими часто спекулюють представники вище згаданої релігійної організації для залучення нових адептів у лави своєї спільноти. Спільно організована акція стала свого роду контроверсією на дії Свідків Єгови. Буклет студентів-семінаристів мав за ціль подати відповідь на часті закиди Свідків Єгови зокрема щодо питань людської душі, Божественної природи Ісуса Христа, служіння, імені Бога, хреста та Армагедону.

11 листопада 2017 р. Б. у стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа відбулась екуменічна конференція між семінаріями міста Львова, яку організувало Біблійне Товариство "Еффата". Конференція була присвячена 500-літтю Реформації.

19 квітня 2018 р. Б. у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа за організацією змагань і підготовкою питань Біблійним Товариством відбувся інтелектуальний конкурс «Що? Де? Коли?»

У 2020 р. Б. з жовтня по листопад на інтернет-платформах Біблійного Товариства (Facebook, Youtube та Instagram) публікувався восьмисерійний відео-проект "Відкрийся на Біблію". Його метою було заохочення до читання Святого Письма, а самі відеоролики були певними напрямними орієнтирами для реалізації цього задуму.

Діяльність Біблійного Товариства:

  • Спрямоване на поширення правд християнської віри серед молоді тадорослих.

Апологетична функція, тобто, система аргументів на захист християнської віри - Біблійного Товариства полягає у поширенні правдивої інформації про Православну віру Католицької Церкви, основану на свідченні Святого Письма і Традиції Церкви, надання практичних навиків у поширенні Доброї Новини.

  • Займається: просвітницькою та викладацькою діяльністю у парафіяльни спільнотах.
  • Організовує: міжконфесійних та міжрелігійними зустрічі, турніри з різних видів спорту, та наукові конференції, а також інтелектуальні конкурси.
  • Провадить: дискусії з різними неорелігійними рухами та допомога постраждалим від впливу диструктивно-тоталітарних сект.

Для семінаристів така діяльність, є вкрай важлива, бо Святе Письмо є фундаментом всього священичого служіння, Його треба читати, Ним жити та вміти Його тлумачити людям різного статусу, та віку.

Структура Біблійного Товариства «Effatha»

Згідно Статуту, опікуном-духівником Біблійного Товариства «Effatha» є ректор або делегований ректором священик.

Духівник Товариства - о. Євген Станішевський
Голова Товариства - бр. Богдан Півторак

Заступник - бр. Максим Ханас
Скарбник - бр. Арсен Ковальов

Голови Біблійного Товариства протягом його існування:
Ректор о. Степан Меньок (1994 - 1996)
Назар Заторський (до 1999)
Олег Кобель (1999 - 2000)
Олег Правець (2000 - 2001)
Антін Слобода (2001 - 2003)
В’ячеслав Бліхар (2003-2005)
Юрій Чорній (2005-2008)
Віталій Лесів (2008-2009)
Олег Ружилович (2009-2010)
Тарас Свищ (2010-2013)
Михайло Квасюк (2013-2014)
Ментух Роман (2014-2018)
Михайло Гевко (2018-2019)
Маркіян Лучків (2019-2021)
Благий Данило (2021-2022)