Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Бути ректором Католицького Університету

Вівторок, 10 Жовтень 2023 р. Б.

Усвідомлюючи відповідальність цієї місії, яка нещодавно лягла на його плечі, Тарас Добко 10 жовтня 2023 р. Б. виступив перед студентами Львівської Духовної Семінарії Святого Духа і поділився своїми думками щодо того, яким має бути католицький університет загалом і УКУ зокрема.

Ректор УКУ виділив три риси, які відрізняють католицький університет від інших: духовне життя, цілісний розвиток студентів і викладачів, спільнота. Вагомим також є служіння, вміння виходити назустріч іншим, отримувати й віддавати. Це ілюструє зокрема, як зазначив Тарас Добко, скульптурна інсталяція «6 євхаристійних жестів» перед храмом Софії Премудрості Божої. «Динаміка цих жестів – динаміка зрілого людського життя», - продовжив ректор. Людина є собою, коли вона у спільноті отримує різні блага – приймає. А також, коли воздає хвалу, благословить, освячується Тим, Хто над нею, переламується під час різних криз та випробувань і врешті віддає.
Тарас Добко також розповів, як втілюється історія Церкви у трьох рівнях університетського храму. Перший його рівень – каплиця Гробу Господнього – нав’язує до початків християнства і підпільної Церкви. Другий – нижній храм св. Климента Папи – відображає І тисячоліття нерозділеного християнства. А третій, Софії Премудрості Божої, виконаної в українсько-візантійському стилі, підкреслює зв’язок з іншими Софіями – Константинопольською, Київською і Римською. Ректор висловив очікування, що цей храм, як і спільнота університету, стане місцем зустрічі молодої людини з Богом. Адже в УКУ вступають люди різного рівня релігійності. 
Дуже важливо є свідчити. Щоб свідчення було живим, вільним, пророчим. А ще важливішим є свідчення однолітків. Тому Український Католицький Університет заохочує студентів ділитися своєю вірою. Адже «Бог промовляє найчастіше через інших людей», - висловився ректор. І визнав, що люди є основним багатством УКУ.
На завершення він порадив плекати внутрішній мир, чому сприяють зустрічі з духівником та щоденні згадки одної-двох-трьох речей, за які варто подякувати Богові. А на запитання, що б він порадив семінаристам прочитати, Тарас Добко відповів: «УКУ виконає своє завдання, якщо виховає своїх Честертона, Льюїса та Толкіна».

Більше фото можна переглянути тут

Василь Калита
Медіа-Центр ЛДС