Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Три цінності на щодень

Понеділок, 15 Травень 2023 р. Б.

На другу неділю травня припадає День Матері. З цієї нагоди студенти першого курсу Львівської Духовної Семінарії 15 травня 2023 р. Б. провели концерт вдячності усім матерям – їхнім рідним, матерям українських воїнів, Батьківщині, Матері Господній – Діві Марії…

Як висловився вкінці вечора проректор з академічних питань о. Михайло Лесів: «Свято Матері – це день цінностей». Відзначаючи його, семінаристи підкреслили три виміри материнства.
Хлопці розпочали виступ зі сценки про створення Богом матері. На адресу матусь з їхніх уст прозвучали слова подяки, вірші, роздуми про роль материнської молитви у формуванні священичого покликання, пісня «Чорнобривці».
Слово «мати»,  - вели далі вони, - стоїть поряд з Матір’ю Господньою, яка опікується кожним з нас зокрема і українським народом загалом. Роздуми про Богородицю перейшли у молитву до неї і сягнули апогею у пісні «Агні Партене» («Радуйся, Невісто неневісная»), яку виконав квартет семінаристів.
Врешті студенти зупинилися на тому, що поряд зі словом «мати» стоїть і «свята мати Батьківщина». Хлопці представили сценку про двох побратимів в окопі, які моляться, а ангел з чаші зливає на них Господнє благословення. Адже, як прозвучало, дві найбільш дивовижні молитви, які ангели заносять до Бога – це молитва матері за свого сина в небезпеці й молитва воїна на полі бою.
Після вірша «Жди мене, мамо…» і гимну «Боже великий, єдиний» о. Михайло Лесів подякував семінаристам за виступ, поблагословив їх і наголосив, що цінності, які вони представили своїм виступом, є не на один день, а ними потрібно жити щодня.

Більше фото можна переглянути тут

Василь Калита
Медіа-центр ЛДС