Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Робити добро за будь-яких обставин

Четвер, 16 Грудень 2021 р. Б.

Свою приміційну Божественну Літургію у храмі Львівської Духовної Семінарії Святого Духа 16 грудня 2021 р. Б. відслужив о. Андрій Побігущий, якому нещодавно, 5 грудня, вділив Таїнство Священства Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор (Возьняк).

Під час проповіді новоієрей Андрій, спираючись на Боже слово, поділився кількома думками про особливості служіння, до якого прямують семінаристи. Передусім – це робити добро. Навіть слуга із євангельської притчі (Лк 16,1-9), якого мають звільнити із займаної посади, хай у дивний спосіб, але намагається робити добро.

Отець Андрій закликав робити добро за будь-яких обставин. Бо одне – робити добро, коли комфортно, і зовсім інше – коли маємо труднощі. Виходячи з них гідно, стаючи Людиною, будемо мати більшу нагороду. «Ті, що виконують добре свої обов’язки, здобувають собі почесне становище і велику сміливість у вірі в Христа Ісуса» (1 Тм 3,13), - каже читання Апостола цього дня.

Добре виконувати свої обов’язки можна вже і під час навчання в семінарії, щоб і по її закінченні, отримавши благодать священства, могти нести Христа іншим людям. Отець Андрій як недавній семінарист зауважив, що часто ми можемо говорити: нащо нам той чи інший предмет. І додав з досвіду: «У майбутньому знадобиться все». Посилаючись на коментар владики Роберта Баррона: «Молоді не потрібно, щоб ми опускалися до її рівня, говорили їхнім сленгом, а їх потрібно підтягувати і заглиблювати у віру», отець Андрій наголосив, що ми самі мусимо бути глибокими. Щоб нести комусь щось, ми самі мусимо щось мати. «Будьмо духовними отцями, - закликав він, - а не людьми цього віку».

Глибину віри ми передусім здобуваємо у храмі. Його отець Андрій назвав серцем семінарії і першою аудиторією. Саме тут ми зустрічаємось з Христом. А якщо матимемо Його, ніякі перешкоди не стануть нам на заваді.

Після Божественної Літургії з вітальним словом до новоієрея Андрія звернувся ректор семінарії отець-доктор Ігор Бойко. Він згадав, як Андрій, ще будучи семінаристом спішив на допомогу братам, які хворіли (адже здобув на той час медичну освіту), розмовляв з тими, кому було важко на серці, співав у хорі, і побажав ревності на священичій дорозі, яка відкривається перед ним.

Більше фото можна переглянути тут:фото

Василь Калита, 

Медіа-центр ЛДС