Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Страдч - український Єрусалим

Четвер, 27 Червень 2019 р. Б.

Семінарійна спільнота взяла участь у всеукраїнській прощі до с. Страдч, Львівської області

Протягом багатьох років, спільнота Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, бере участь у прощі до українського Єрусалиму (с. Страдч). Цей рік також не став винятком, тому велика кількість братів-семінаристів нашої Семінарії прилучилися до цього масштабного дійства. Цьогорічна проща, яка відбулася 26 червня, була присвячена 30-річчю виходу УГКЦ з підпілля, а також Дню Мирянина та блаженній пам‘яті страдецьких мучеників отця Микола Конрада та дяка Володимира Прийми.

Прийшовши до молитовного поля поблизу «Страдецької гори», усі прочани спільно помолились Божественну Літургію, яку очолив глава УГКЦ - Блаженніший Святослав Шевчук, у співслужінні з митрополитами, єпископами та священиками, які прибули з різних куточків України. У своїй проповіді, Блаженніший Святослав, посилаючись на слова із сьогоднішнього Євангелія: «Сказав Господь: Не кожний, хто до мене каже: Господи, Господи!, ввійде в царство небесне, але той, хто чинить волю Отця мого, що на небі» (Мт. 7, 21), звернув увагу на те, щоб кожний вірний Христової Церкви, шукав волю Отця Небесного, як це робили святі подвижники та мученики Церкви. Також, Кир Святослав згадав постаті страдецьких мучеників: отця Миколи Конрада та церковного дяка Володимира Прийми, які поклали своє життя за Віру Христову. Крім цього, Блаженніший підкреслив важливість праці, яка була здійснена мирянами, священиками та єпископами у 80-ті роки минулого століття з метою визволення  нашої  Церкви з підпілля.

Під час Божественної Літургії, вірні мали нагоду приступити до Тайни Покаяння та Євхаристії. В кінці Літургії, отримавши повний відпуст, усі присутні відправились на хресну ходу схилами Страдецької гори, чим і завершилася ця всеукраїнська проща.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Назар Івасик,

Медіа-Центр ЛДС