Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

«Страсті Христові за Куриликом»

П'ятниця, 08 Березень 2019 р. Б.

Ввечері, 7 березня, в конференц-залі Львівської духовної семінарії Святого Духа відбулась презентація творчості художника Василя Курилика

Василь Курилик – всесвітньо відомий канадський художник українського походження. Його мистецькі твори знаходяться в колекціях картинних галерей Канади та США, а також приватних колекціях по всьому світу. Творчий доробок митця, який помер у 50-річному віці, складає 10 тисяч творів. Цей чоловік є ґенієм, якому все ж вдалося всупереч волі батька і важкій недузі реалізувати свій потенціал. Особливості його непростого життя і духовних переживань стали наскрізними мотивами його творчості. Твори Василя Курилика є відображенням величі духа, глибини думки, невтомності, відданості та наполегливості у праці, яка стала проповіддю та служінням всім і кожному, хто траплявся на життєвому шляху художника. Мистецтво допомагало Василеві долати особисті труднощі, томі він вважав своєю місією пропонувати ці ліки й іншим, аби теж зарадити їм.

Особливе місце в творчості Василя Курилика займає серія картин, які виступають ілюстраціями Євангелія від Матея під назвою «Страсті Христові». Це цикл із 160 робіт, виконаних гуашшю, аквареллю та олійними фарбами протягом 1960-63рр. Попередньо у 1959 р., аби якнайкраще втілити творчий задум, автор відвідує Святу Землю. Відтак, ця серія картин не лише втілює творчу ідею, а й виконує, згідно бажання художника, проповідницьку функцію. Кожен малюнок цитується віршем із Євангелія. Це було важливо насамперед для самого митця, адже саме завдяки Ісусові Христові і християнству Курилик збагнув сенс своїх життєвих страждань і болю та зумів віднайти душевний спокій, який дав йому сили для подальшого життя і творчості.

Як зазначила доповідачка: «На сьогоднішній день про Василя Курилика в Канаді написано 36 книжок, в Україні ж досі немає жодного ґрунтовного дослідження. Обов’язком мистецтвознавців і науковців є робити відомими такі імена в Україні. Ми повинні знати тих, хто не те, що не цурався свого українського походження, але й любив нашу Батьківщину і плекав цю любов усе своє життя!».

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Віталій Караман,

Медіа- Центр ЛДС