Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Всеукраїнська проща до Страдчу

26 червня 2019 року відбулася щорічна Всеукраїнська проща до Страдчу, присвячена Дню мирянина та пам’яті страдецьких блаженних. Цьогоріч вона в особливий спосіб приурочена також 30-літтю виходу із підпілля УГКЦ.

Проща розпочалася походом із с. Ямельня до місця мученицької смерті священномученика Миколая та Володимира-співця, страстотерпців страдчанських. Тут молебень до блаженних очолив Преосвященний владика Володимир, Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії.

Похід до місця мученицької смерті священномученика Миколая та співця Володимира

Відтак піша колона вирушила до молитовного поля, де було звершено Архиєрейську Божественну Літургію.

Очолив моління прощі Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви. Йому співслужили Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, Високопреосвященний владика Василій, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський, Преосвященний владика Михаїл, Екзарх Одеський, Преосвященний владика Василій, Екзарх Харківський, Преосвященний владика Михаїл, єпископ Сокальсько-Жовківський, Преосвященний владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, Преосвященний владика Тарас, єпископ Стрийський, Преосвященний владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, Преосвященний владика Теодор, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії, Преосвященний владика Петро, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії. Також співслужило і численне духовенство Української Греко-Католицької Церкви, а в спільній молитві єднався багаточисельний збір паломників.

Архиєрейська Божественна Літургія

У слові проповіді Блаженніший Святослав, опираючись на слова Євангелія «Сказав Господь: Не кожний, хто до мене каже: Господи, Господи!, ввійде в царство небесне, але той, хто чинить волю Отця мого, що на небі» (Мт. 7, 21), закликав вірних за прикладом святих сподвижників Церкви шукати повсякчас волю Господню. «Людина, яка словами молитви Господньої вчиться казати «Отче, нехай буде Твоя воля, як на небі, так і на землі» – та людина вміє справді молитися. Людина, яка не просто каже «Господи, Господи!», але чинить ту волю Отця Небесного, що на небі – міняється». Пізнання Божої волі супроти людини є шляхом до пізнання себе і до спасення. «Людина, яка вміє чинити Божу волю, є непереможною. Бо справжнє добро є всепереможним».

Патріарх описав постаті страдецьких блаженних як візрець сповнення Господньої волі. Блаженний священномученик Миколай та співець Володимир стали тими, хто відважно поклали власне життя задля однієї душі, яка потребувала спасення. Вони разом зі святими мучениками, що віддали життя за майбутнє своєї Церкви і свого народу, стали джерелом воскресення.

У особливий спосіб варто загадати мужніх синів церкви – єпископів, священників, мирян, що наприкінці 80-х років ХХ століття безстрашно розпочали рух визволення УГКЦ і спричинилися до її виходу із підпілля. «Ми пригадуємо, як занепокоїлася ця велика держава, ця “тюрма народів”, маленькою горсткою людей, яких потім історики назвуть найбільш незламною і найбільшою опозиційною силою в Радянському Союзі, яка остаточно заявою про вихід з підпілля провістила смерть цієї “тюрми народів”». Блаженніший акцентував на тих постатях, що взяли на себе тягар і відповідальність маніфесту незалежності свої Церкви, серед них – Митрополит Львівський Ігор, який разом з іншим священством нашої Церкви мужньо виступив на захист Церкви у Москві в часі великого руху визволення української державності та розпаду Радянського Союзу.

В часі Божественної Літургії вірні могли приступити до Таїнства покаяння, адже для потреб вірних служила велика кількість священників. Також відбувався сурдопереклад для нечуючих. Співом Літургію супроводжував Молодіжний хор Архикатедрального Собору святого Юра у Львові.

По завершенні Літургії Блаженніший ще раз подякував усім присутнім за звершення велелюдної прощі, а Високопреосвященний владика Ігор у своєму слові подяки також привітав Блаженнішого Святослава із 25-ю річницею ієрейського рукоположення, яку він святкує у цей день. Відтак з привітаннями до Патріарха звернулися і діти, які приймали з його рук Святе Причастя.

Відтак паломники мали можливість звершити Хресну Доргу схилами Страдецької гори, а також уже традиційно відбулася присяга тверезості, яку вірні складають у цей день в наміренні оздоровлення від залежностей.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Джерело: УГКЦ ЛА