Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

«Наша Церква має що сказати, ми маємо чим поділитися як зі Східними Католицькими Церквами, так і з усією Католицькою Церквою», – владика Богдан Дзюрах

Про інформаційний супровід дільності Церкви, його зміст і цілі – в ефірі програми «Добра новина» 5 лютого на «Воскресіння. Живе радіо» говорив Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах.

Ще один інформаційний ресурс УГКЦ – сайт Синоду Єпископів, має на меті відкрити ширший доступ до інформації про життєдіяльність Церкви усім зацікавленим, а отже – сприяти інтеграції Церкви в суспільне життя через сучасні медіа. Це ще одне вікно у світ: владики матимуть змогу черпати актуальну інформацію про діяльність Церкви з першоджерела, а також дістають додатковий потужний амвон, щоб нести Слово Боже, ділитися думками як у середовищі УГКЦ, так і назовні. Планується, що ресурс буде тримовним: окрім української версії, матиме і англійську, а також італійську, як мову спілкування всередині Католицької Церкви.

«Наша Церква має що сказати світові, – каже владика Богдан Дзюрах. – Ми маємо чим поділитися як зі Східними Католицькими Церквами, так і з Вселенською Католицькою Церквою. Нашим слабким місцем є те, що можемо провадити велику діяльність в Україні, реалізувати цікаві проекти, але вони великою мірою залишаються невідомими за межами україномовного адресата…»

На сьогодні медійність, присутність в інформаційному полі, інтерактивність – необхідна умова для діяльності живої сучасної Церкви, якою прагне бути і є УГКЦ. Проте, на думку владики Богдана, первинним було і залишається реальне, а не віртуальне життя в Інтернет-просторі, повідомлення і «вподобайки» не є самоціллю.

 «Новина – це лише відображення реальної події в житті Церкви, –  каже владика. – Важливо, щоб нам було що розповісти і чим поділитися. Це також і покликання Церкви: коли Христос навчав апостолів і дав їм великий скарб – Євангеліє, Він послав їх доносити цю добру новину до всіх, спраглих надії, Божої любові та благодаті… Світ сьогодні переповнений негативом, і антидотом, ліками, є добра новина Христа, яка має утвердити людей в надії, що добро сильніше, ніж зло, любов сильніша від ненависті, а правда сильніша від омани…»

Інформаційний ресурс Синоду Єпископів УГКЦ www.synod.ugcc.ua має такі основні розділи:

1) докладну інформацію про членів Синоду – чинних єпископів та емеритів, із біографічними матеріалами, фотографіями, цитатами з інтерв’ю та виступів;

2) діяльність Синоду як єдиного органу, «спільної дороги» владик Церкви, яким Господь доручив провідництво церковної спільноти;

3) докладна інформація про Синоди Єпископів УГКЦ, які відбуваються раз на рік, із документами, відео- , фото- та аудіоархівами – матеріалами, які окреслюють стратегію діяльності Церкви на певний час (як-от програмна Стратегія'2020, прийнята десять років тому).

Владика підкреслює: для Церкви є важливим зворотний зв’язок із людьми, важливо розуміти, чи чують її люди, і вміти слухати людей.  

«Важливо розуміти, чи чуємо ми людей, – каже він. – Чи ми, як Церква, є вразливими до голосу сучасної людини з її потребами, чи здатні сформулювати відповіді на нагальні питання у світлі Божого Слова і любові. І це є свідченням якості Божого служіння. Ми всі потребуємо оживлення віри, яка народжується зі слухання. Вухо і серце повинні бути відкритими до Божого голосу, щоб могти і мати право промовляти Його Слово…»

Інтерв'ю можна переглянути тут - Добра розмова на Воскресіння. Живе радіо