Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Семінарійні новини

Субота, 15 Квітень 2017 р. Б.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Вітання з Великоднем!

Від усього серця щиро вітаємо із найсвітлішим весняним святом – Великоднем! Величне свято Воскресіння Христового спонукає кожного із нас ще раз замислитися над вічними цінностями християнської моралі, дає нам добру нагоду наповнити свої серця любов’ю і добротою, зміцнює кожного з нас духовно. З настанням Пасхальних днів пробуджується не тільки земля, а й усі людські надії й сподівання на добру долю. То ж направимо наші молитви на добрі справи і світлі помисли. Вітаючи Вас із світлим Воскресінням Христовим, щиро бажаємо добра, радості, благополуччя, миру і спокою в душі,

Божого благословення!!!

Спільнота Львівської Духовної
Семінарії Святого Духа

Slide Shows: 
0
П'ятниця, 14 Квітень 2017 р. Б.

Слава страстям Твоїм, Господи!

Семінарійна спільнота молитовно спогадувала події Страсної П’ятниці.

Впродовж Страсної Седмиці вірні мають нагоду глибоко та спокійно роздумувати над тайною Христових страстей завдяки богослуженнях, які супроводжують цей тиждень та в яких Церква оспівує діло відкуплення. Впродовж цього тижня наша спільнота також мала нагоду роздумувати над хресним шляхом до Єрусалиму через реколекції, які попровадив Преосвященний Владика Володимир. Відтак, богослуження Страсного Четверга отці-настоятелі та брати спільно молилися зі своїми архиєреями та присутнім духовенством в Архикатедральному Соборі Святого Юра. 

Відтак, над подіями Страсної П’ятниці наша спільнота розважала через моління Царських часів та Вечірню з виставленням Плащаниці, яку провадили у семінарійному храмі. Роздумуючи над величчю Страстей Христа, кожен присутній мав нагоду почути глибокі слова стихир та змінних частин богослужень. На завершення богослужень, опісля виставлення Плащаниці, з духовним словом до присутніх звернувся о. Євген Станішевський, духівник семінарії. Головною думкою у проповіді був акцент на тому, що Бог чинить так, як буде добре, але не як бажає людина. Під хрестом присутні чекали чуда, аби Христос зійшов з хреста і тоді вони увірували б. «Сходження з хреста не вклинювалося у людську логіку, але Господь і по своєму сходженні хотів, аби людина взяла участь у тому ділі, яке Він робить, бо має бажання передати Свій досвід, бачення і розуміння людині. Важливо після наших молитов дочекатися хоч найменшого розуміння того, що Він робить» - зазначив отець. «Очікування учнів розлетілися на дрібні шматки, бо хотіли сидіти праворуч та ліворуч, сидіти на висоті, чванячись… але Господь показує їм важливу річ – хочеш, то проси, але спробуй дочекатися того, що Господь дає. Сьогодні дивимося на Того, Кого прокололи, аби ми могли побачити і зрозуміти, наскільки можемо, те, що Бог довершив для мене, сповнивши усі свої надії» - завершив отець. Як підсумок, о. Євген побажав стишитися і подивитися на свої успіхи та невдачі, переосмислячи те, що Він зробив для мене, відсунувши своє «Я», даючи Йому місце у своєму серці.

Опісля таких глибоких слів розважання, о. Ігор Бойко поблагословив братів на успішний від’їзд на великодні вакації і заохотив пережити тишу Страсної П’ятниці біля Плащаниці, в молитві та роздумах.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Роман Петрунів

Медіа-Центр ЛДС

Slide Shows: 
0
Середа, 12 Квітень 2017 р. Б.

«Наблизьтеся до Бога, і Він наблизиться до вас» (Як 4,8)

Сьогодні закінчилися триденні великопосні реколекції, які для нашої семінарійної спільноти голосив Преосвященний Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії.

Дні великопосних реколекцій в Львівській Духовній Семінарії – це час цілковитої мовчанки. Як відомо, в тиші промовляє Бог, а в часі духовної віднови Він по-особливому промовляє через вуста реколектанта. Час Великого посту – духовна мандрівка земною дорогою Ісуса, що веде на Голгофу. Страсний тиждень – період особливого пережиття «жертви», яку склав Відкупитель «задля нас і нашого ради спасіння». Надто важливим є гідно приготуватися, аби достойно, у чистоті серця і радості духа, зустріти Воскресіння Христове.

Неабиякою нагодою та приємністю була можливість провести ці дні в присутності владики Володимира. Чимало братів віч-на-віч спілкувались з реколектантом під час духовних розмов, адже владика Володимир має ґрунтовний досвід духовного проводу та опіки. Звісно неможливо вповні передати чи переповісти те, що кожен з нас досвідчив цими днями, однак все ж дещо я для вас занотував:

 • метою реколекцій не є вирішити наші проблеми, але наблизити нас до Бога;
 • на реколекціях потрібно радше говорити з Богом, аніж про Бога;
 • Бога не потрібно шукати, бо Він не сховався. Його потрібно пізнавати, бо Він об’явився;
 • в дорозі до Єрусалиму Ісус часто відходить на молитву. Він вчить нас правильної молитовної постави і молитви;
 • молитися – це дозволити Богу увійти в мене, адже саме Його присутність освячує, а не мої зусилля чи практики;
 • Божа педагогіка часто полягає у терпеливому чеканні на нас;
 • в контексті молитви стоїть питання не часу, а любові, бо коли любимо, то завжди знайдемо час на молитву;
 • багато людей в Європі «постять» з огляду на здоров’я і красу, релігійний піст, вочевидь, є інший;
 • не всі можемо радикально постити, але всі можемо любити Бога і ближніх;
 • великі речі часто стаються в терпіннях;
 • Ісус взяв хліб, поблагословив і переломив…Пам’ятаймо, якщо ми «ламані», то благословенні;
 • «Симоне Йонин чи любиш ти мене?». Те саме Ісус сьогодні запитує в нас, а наше життя, властиво, є відповіддю на це питання!

Висловлюємо подяку владиці за можливість глибокої та натхненної призадуми, а також за ті слова, які були сповнені пережиття і життєвого досвіду!

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Віталій Караман

Медіа-Центр ЛДС

Slide Shows: 
0
Середа, 12 Квітень 2017 р. Б.

Вітаємо!

Семінарійна спільнота вітає канцлера семінарії о. Володимира Крушельницького з днем його 40-ліття!

Всечесний отче! В день Ваших уродин прийміть найщиріші вітання! Дякуємо за той уряд та завдання, які Ви сповняєте у нашій спільноті, будучи куратором IV курсу, редакції часопису "Пізнай правду" та Медіа-Центру. Бажаємо ревного служіння, бути невтомним у молитві, свідченні та священичій поставі!

На многії і благії літа!

Команда Медіа-Центру та вся семінарійна спільнота

Slide Shows: 
0
Понеділок, 10 Квітень 2017 р. Б.

Розпорядок Богослужінь в Страсну та Світлу Седмиці!

Пропонуємо Вашій увазі розпорядок богослужінь у храмі Зіслання Святого Духа нашої семінарії.

Розпорядок богослужень у Страсну Седмицю

Великий Четвер, 13 квітня
10:00 - Вечірня з Літургією св. Василія Великого.
18:00 - Страсна Утреня.

Велика П'ятниця, 14 квітня
7:00 - Великі Царські Часи. Вечірня з виставленням Плащаниці.
17:00 - Єрусалимська Утреня.

Велика Субота, 15 квітня
9:00 - Вечірня з Літургією св. Василія Великого.
18:30, 19:30 - свячення пасок.
23:00 - Надгробне.
23:15 - Воскресна Утреня.

 

Розпорядок богослужень у світлий празник Христового Воскресіння та Світлої Седмиці

Празник Воскресіння Христового, 16 квітня
00:00 - Божественна Літургія.
7:00 - Воскресна Утреня.
8:00 - Божественна Літургія.
21:00 - Вечірня.

Світлий понеділок, 17 квітня
9:00 - Утреня, Божественна Літургія.
21:00 - Вечірня.

Світлий вівторок, 18 квітня
9:00 - Утреня, Божественна Літургія.
21:00 - Вечірня.

Неділя Томина, 23 квітня
8:30 - Утреня.
10:00 - Божественна Літургія.

Slide Shows: 
0
Субота, 08 Квітень 2017 р. Б.

Per aspera ad astra

Продовження студентської науково – практичної конференції “ Патріарх Йосиф Сліпий і розвиток української богословської освіти та науки у XX – на початку XXI століття”.

 

Другий день конференції пройшов у форматі засідання секцій, де доповідачі, представники різних семінарій та університетів, мали нагоду представити свої доповіді. Тема першої секції -“ Йосиф Сліпий – адміністратор і фундатор науково – освітніх інституцій” . Друга секція – “ Наукова думка патріарха Йосифа Сліпого”. Третя секція - “ Українська богословська наука та освіта: історія та сучасність”. Опісля, модератори секцій: Олег Беген, Ірина Фенно, о. Михайло Лесів, підбили підсумки представлень та дискусій у цих ділянках. “ Ми побачили, що є велика потреба у дослідженні багатьох джерел та  архівних документів. Дослідження цієї конференції – інтелектуальна пожива для багатьох”- наголосив Олег Беген. Ірина Фенно зазначила, що найбільше зацікавлення було в еклезіологічних та філософських питаннях . У секції, керівником якої був о. Михайло Лесів, головним питанням дискусії була можливість богослов’я у випадку відсутності молитви та духовності.

Згодом, п. Олег Турій, проректор УКУ, подякував керівникам груп , учасникам дискусій та закликав до переосмислення думок, почутих сьогодні. Заключне слово мав отець – ректор, який подякував гостям, керівникам секцій та учасникам конференції. Отець Ігор заохочував усіх присутніх донести ідеї патріарха Йосифа до молоді, майбутнього покоління, задля його наслідування.

На завершення конференції,  учасники медіа- ресурсу “Живе ТБ”, представили новинку- фільм «Справа “Рифи”» . “Цей фільм розрахований для широкого кола глядачів: для вірних УГКЦ, та тих, хто про неї і не чув”- наголосили автори фільму.

На кінець, присутні помолились та зробили пам’ятне фото цієї історичної події.

Фото тут

Віталій Караман

Медіа-Центр ЛДС

Slide Shows: 
0
П'ятниця, 07 Квітень 2017 р. Б.

«Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою»

Для всіх учасників студентської науково-практичної конференції, котрі звідусіль прибули до Львівської Духовної Семінарії сьогодні подвійне свято. Оскільки днесь світло звершуємо Благовіщення Пресвятої Богородиці та урочисто розпочали перший день конференції.

Великі справи годиться звершувати з благословення правлячого архиєрея, а ще краще за його участі. Відтак, сьогоднішні події в стінах нашої семінарії проводилися за участі і пастирського благословення преосвященного архиєпископа і митрополита Ігоря Возьняка. Розпочалися урочистості із Архиєрейської Божественної Літургії, під час якої у своєму слові владика Ігор наголосив на довірі Марії до Бога та смиренності «слугині Господньої». Також митрополит закликав усіх нас не боятися довіритись під Її святу опіку. Невдовзі  по завершенні молитви розпочалась студентська науково-практична конференція «Патріарх Йосиф Сліпий і розвиток української богословської освіти та науки у ХХ – на початку ХХІ століття». Ця подія присвячена пам’яті великого українця і духовного провідника нашої Церкви і народу патріарха Йосифа Сліпого.

Сьогодні був перший день конференції під час якого було висловлено чимало грунтовних і маловідомих фактів про особу Йосифа Сліпого. Після вступних слів митрополита Ігоря та отця-ректора ЛДС СД Ігоря Бойка, котрі зазначили важливість спадщини й набутків котрі залишив по собі патріарх Йосиф, п. Олег Турій – модератор зустрічі, надав слово запрошеним гостям. Нагадаю, що п. Олег Турій є координатором відзначення ювілейного року патріарха Йосифа в УГКЦ. Першим виступив п. Петро Франко, як живий свідок патріарха Йосифа, котрий мав нагоду в юному віці перебуваючи в ув’язненні безпосередньо спілкуватися з цим велетом духа. З вуст цього поважного чоловіка ми почули проникливі слова захоплення Йосифом Сліпим, що справив велике враження на нього і вплинув на його життя. Тоді ми почули Мирослава Мариновича, проректора УКУ, який висловив подивування жертовністю патріарха Йосифа, що поклав усе своє життя за Боже Ім’я та свій народ. Останнім доповідав о. Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ, який подав стисле окреслення життєвої позиції Йосифа Сліпого. Зі слів доповідача: «Патріарх Йосиф справді сповнив прагнення дитячих і юнацьких літ стати священиком і професором».

Дякуємо усіх організаторам та доповідачам і з нетерпінням очікуємо наступного дня виступів промовців.

Віталій Караман

Медіа-Центр ЛДС

Slide Shows: 
0
П'ятниця, 07 Квітень 2017 р. Б.

У стінах Семінарії стартувала Студентська науково-практична конференція «Патріарх Йосиф Сліпий і розвиток української богословської освіти та науки у XX – на початку XXI століття»

Пропонуємо до Вашої уваги фото- та відеорепортаж конференції.

Проповідь Високопреосвященнішого Митрополита Кир Ігора Возьняка

Вступне слово Високопреосвященнішого Митрополита Кир Ігора Возьняка

Вступне слово Ректора Семінарії о. д-р Ігор Бойка

Вступне слово п. Олега Турія

Доповідь п. Петра Франка

Доповідь п. Мирослава Мариновича

Доповідь о. Івана Дацька

Переглянути фото можна за цим посиланням - фото

Фото, монтаж:
Роман Палюх, Роман Петрунів

Відеозйомка, аудіозаписи:
Богдан Романов
Медіа-Центр ЛДС
 

Slide Shows: 
0
П'ятниця, 07 Квітень 2017 р. Б.

Вітаємо!

Семінарійна спільнота вітає Отця та Главу УГКЦ Блаженнішого Святослава з 8-річницею єпископської хіротонії.

Ваше Блаженство! В день Вашого єпископського рукоположення семінарійна спільнота, отці-настоятелі та усі працівники складають найщиріші вітання! Дякуємо Богові за Вашу турботу, слова, молитви та поставу доброго пастиря. Бажаємо ревного служіння на славу Божу. Пам'ятаємо завжди про Вас у своїх приватних та спільнотних молитвах! На многії і благії літа!

Семінарійна спільнота

Slide Shows: 
0
Середа, 05 Квітень 2017 р. Б.

«Вчіться дарувати себе Господу…», − владика Тарас Сеньків

Піддияконські свячення бртів VI курсу Стрийської єпархії

 

Сьогоднішній день виявися знаменним для чотирьох братів VI курсу із Стрийської єпархії УГКЦ. Адже ввечері, перед Літургією передшеосвячених дарів, єпарх Стрийський Преосвященний владика Тарас Сеньків поставив на піддияконів таких братів: Ігоря Меховського, Володимира Цайдера, Олега Олійника та Андрія Волянського.

Брат Андрій Волянський у подячному слові зазначив: «Попри те, що сьогодні робочий день, для нас (новопоставлених піддияконів) це справжнє свято, оскільки цього моменту ми очікували віддавна». Справді, цього вечора у храмі Львівської Духовної Семінарії панувала атмосфера великого трепету і невимовної радості. Усмішки на обличчях братів-піддияконів та їхніх родичів, священиків та владики, зрештою, усієї семінарійної спільноти потверджували справжню радість Христової Церкви. Моменти покликання та поставлення до служіння є дуже відповідальними, однак для тих, хто 7 років готувався до цього це також довгоочікувана мить вкотре сказати Богу «Так!». Преосвященний владика Тарас наголосив у своєму зверненні до піддияконів, аби не боялися «взяти на себе ярмо Христове», адже світ потребує не стільки проповідників Слова Божого, скільки виконавців. «Вчіться дарувати себе Господу, щоб Він міг дарувати вас людям», − таким проханням владики Тараса можна підсумувати його батьківське слово до «винуватців» сьогоднішнього свята.

Більше фото можна переглянути за посиланням - фото

Віталій Караман

Медіа-Центр ЛДС

Slide Shows: 
0

Сторінки