Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Семінарійні новини

П'ятниця, 24 Березень 2017 р. Б.

Брати «Еклезії» організували молитовну поїздку до Страдчу

У часі Великого посту брати ПЦ «Еклезія» організували молитовну поїздку до Страдчу. Ця поїздка відбулася за день до хрестопоклінної неділі. Відповідальним за організацію поїздки був голова ПЦ «Еклезія» Роман Гнатів.

 

У цьому заході загалом взяли участь близько тридцяти осіб (в основному парафіяни Храму Святого Духа) та брати семінаристи. Духівником групи був о. Андрій Стасів. Прибувши на відпустове місце прочани взяли участь у Хресні дорозі. Варто відзначити тексти для розважання над Хресною Дорогою, що були взяті зі Світового Дня молоді (СДМ). Молитовні читання були наповнені розважаннями про милосердя для душі і тіла. Хресна дорога стала свого роду закликом здійснення милосердя, а особливо у часі посту.

Молитовний спів провадили брати Львівської Духовної Семінарії Святого Духа. Варто відзначити і погодні умови. Так, Сонячна погода і легесенький вітерець  сприяли гарному настрою та доброму проведенню Хресної дороги.
Учасники поїздки змогли також побувати у храмі Успіння Пресвятої Богородиці, де кожен мав можливість на свої приватні молитви.

Після повернення до стін Львівської Семінарії голова ПЦ «Еклезія» Роман Гнатів подякував її учасникам і запросив усіх узяти участь у Літургії Першеосвячених дарів.

Інформацію надав:
Роман Гнатів,
Голова ПЦ "Еклезія"

Slide Shows: 
0
Четвер, 23 Березень 2017 р. Б.

Моліться так, немовби все залежало від Бога…

Відбулась  молитва Хресної Дороги у військовій частині в Ковирях, що під Львовом

Великий піст – особливий час для  призадуми, молитви та покаяння. Брати – семінаристи, члени центру душпастирювання військовослужбовців, надали можливість цієї призадуми  військовослужбовцям, розважили над Хресною Дорогою нашого Спасителя, Ісуса Христа. Текст молитви, який описує події сьогодення став унаочненням  жертви та терпіння Спасителя,  відчуття Його присутності у кожній хвилині життя людини.

Старший офіцер відділення морально- психологічного забезпечення, майор Олішевський В’ячеслав, подякував майбутнім капеланам за спільну молитву та проявив ініціативу, щоб подібні моління стали традиційними.

Любомир Миколишин,

Медіа-Центр ЛДС

Slide Shows: 
0
Четвер, 23 Березень 2017 р. Б.

"Під хрест твій стаю, Спасителю Мій милий..."

Брати-семінаристи нашої Семінарії молились Хресну Дорогу разом з парафіянами  смт. Шкло Яворівського району.

Час Великого посту – це шлях християнина до зустрічі з Воскреслим Ісусом. Кожен день на цьому шляху – це нагода свідчити про нашого Бога як Милосердного Отця, який «так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним» (Ів.3,16). Цю зустріч людина може зреалізувати у моліннях, якими наповнена дана сорокаденна мандрівка. Одними з них є Хресна Дорога, яку надзвичайно душевно переживає наш боголюбивий український народ у своїх храмах.

Парафіяни церкви св. Миколая смт. Шкло таку нагоду мали можливість пережити разом з братами, які на запрошення отця-пароха Петра Черепанича радо відгукнулись.  Під час молитви та розважань, які були наповнені глибоким змістом, усі присутні застановлялись над Хресною смертю та муками нашого Господа.

На завершення з подячним словом до майбутніх душ пастирів звернувся отець-парох, бажаючи їм легкого і ревного служіння у Христовому винограднику, пам’ятаючи слова Спасителя: «Хто хоче йти за Мною, хай зречеться себе самого, візьме хрест свій та йде слідом за мною» (Мр. 8, 34). Також, в свою чергу, браття подякували отцю та парафіянами, які дуже чисельно зібрались на молитву та побажали благословенного часу Великого Посту.

Інформацію надав:

Дмитро Чернецький

брат VI курсу

Slide Shows: 
0
Четвер, 23 Березень 2017 р. Б.

"у тюрмі був, і ви прийшли до мене" (Мт 25,36)

У середу, 22 березня, у штабі Львівської виправної колонії 48, працівники цієї установи молилися Хресну Дорогу разом із семінаристами, які належать до Центру душпастирювання військовослужбовців. 

Під чудовий спів братів, присутні мали змогу роздумувати над текстами Хресної Дороги, над якими працювали братчики братства "Введення в храм Пресвятої Богородиці" і віднайти себе у цій Хресній Дорозі нашого Спасителя. По завершенні молитви до персоналу установи, зі своїм батьківським словом, звернувся в'язничний капелан - отець Тарас Мирка, у якому наголосив, що якщоб Христос страждав просто так, то це б були абсурдом. А тому Спаситель пртйняв муки, щоб показати нам свою любов і подарувати нам Воскресіння, а від так життя вічне. 

Інформацію надав:

Олег Нестор

голова пенітенціарного відділу ЦДВ

Slide Shows: 
0
Середа, 22 Березень 2017 р. Б.

«У християнстві немає нейтрального стану», − владика Венедикт.

Сьогодні, як зазвичай по середах в часі Великого посту, владика Венедикт – єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, відвідав нашу спільноту і очолив Літургію Передшеосвячених дарів.

Кожна молитовна зустріч із владикою Венедиктом знаменується коротким повчальним «меседжем» до нас, яко духовних дітей.

Ось деякі із них:

  1. у християнстві немає нейтрального стану. Будьмо діяльні. Працюймо над собою.
  2. по наших ділах видно чиї ми діти;
  3. наше життя в контексті наших невдач, падінь, помилок виглядає неможливим до осягнення святості;
  4. але в нас є віра. Бог в нас вірить;
  5. можемо й маємо бути святими в цьому часі і в цих обставинах до яких покликані Господом;
  6. Бог потребує свідків в кожному часі. Сьогодні Він потребує нас.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Віталій Караман

Медіа-Центр ЛДС

Slide Shows: 
0
Середа, 22 Березень 2017 р. Б.

Молитва за о. Ісидора Дольницького На Личаківському Кладовищі

Братчики семінарійного Братства вшанували пам’ять о. Ісидора Дольницького.

93 роки тому, у день пам’яті Сорока Севастійських мучеників,  переставився до вічності диякон на Папських Літургіях,  духівник семінарії, знавець літургійного співу, великий літургіст-науковець і просто добрий священик – о. Ісидор Дольницький.

З цієї нагоди братчики Братства «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» у середу 22 березня спільною молитвою вшанували пам’ять свого засновника та духівника. Брати-семінаристи спільно помолились Панахиду на могилі отця-прелата, яку очолив теперішній духівник Братства о. д-р Михайло Лесів. Після спільної молитви отець-духівник звернувся до присутніх із словом настанови, у якому підкреслив велику покору о. Ісидора Дольницького на протязі цілого Його життя. Тим самим закликав кожного із семінаристів, до плекання цієї чесноти покори у житті кожного майбутнього священнослужителя.

«Уже минуло 90-то років, але ти, отче, наш любий дзядзю, Ісидоре, переставившись до Господа за нас не забуваєш. Дякуємо тобі, любимо тебе, і просимо твоєї сильної заступницької молитви для усіх нас, твоїх духовних діточок!»

Інформацію надав:

Михайло Кульпа

голова Братства "Введенння в храм Пресвятої Богородиці"

Slide Shows: 
0
Вівторок, 21 Березень 2017 р. Б.

Вечір пам'яті отця Ісидора Дольницького та візит владики Степана Менька до Семінарії

У вівторок, 21 березня, до семінарії завітав владика Степан, екзарх Донецький. Окрім цього, семінарійній спільноті показали виступ на честь пам'яті отця Ісидора Дольницького.

Отець Дольницький - був не лише засновником семінарійної спільноти Братства "Введення в храм Пресвятої Богородиці", але також її багатолітнім духівником, творцем "Типика" та видатним літургістом.

На своєму життєвому шляху отець Ісидор жертвенно служив ближнім та мав за єдину надійну опрору - Пресвяту Богородицю. У вечорі пам'яті братчики вміло продемонстрували ключові миті з життя цього святця.

На схилі літ отцю Дольницбкому навіть довелося перенести ув'язнення у концентраційному таборі Талергоф, де і було підірване його здоров'я. Після свого звільнення, відчуваючи близьку кончину, отець Ісидор пише свій заповіт. У молитві, та переданні себе під милість Пресвятої Богородиці завершився земний шлях тихого і невтомного трудівника Христового Виноградника.

По завершенні вечора пам'яті владика Степан наголосив, що обов'язком кожної людини, є залишити добрий слід в історії свого народу та Рідної Землі. Також владика детально розповів про жертовне служіння наших священиків на теренах Донецького Екзархату. За допомогою численних фото та відео-матеріалів семінаристи мали гарну нагоду спостерігати становлення греко-католицьких парафій від наріжного каменя храму, до численної живої спільноти.

Богдан Романов,
Прес-секретар Братства

Slide Shows: 
0
Понеділок, 20 Березень 2017 р. Б.

Шевченкове свято в малій семінарії

У четвер 16 березня у стінах Малої Семінарії відбувся вечір пам’яті Тараса Шевченка.

На цьому вечора брати підготовчого курсу відтворили сцени з життя великого поета, декламували вірші та співали поставлені на музику його твори. Цікавим було також те, що Шевченка було представлено як молодого поета, сповненого творчої наснаги та внутрішніх переживань, патріотизму та нескореності

Інформацію надав:

о. Володимир Стефанишин

префект підготовчого курсу

Slide Shows: 
0
Неділя, 19 Березень 2017 р. Б.

«Хресту Твоєму поклоняємось, Владико»

Семінарійна спільнота взяла участь у Хресній Дорозі вулицями міста Львова.

Впродовж тривалого часу в період Великого посту Церква по-особливому роздумує на важливістю та спасительним сенсом Хресної дороги нашого Спасителя. В середині посту вірним, для особливого підкреслення відкуплення, Церква підносить Хрест. Цю неділю, коли Хрест виставляють для поклоніння, називають Хрестопоклінною.

Цьогоріч Хресну Дорогу вулицями Львова було організовано отцями-василіянами, які обходять 400-річчя реформування Чину Святого Василія Великого. Очолювали Хресну ходу єпископи Львівської Архиєпархії: Високопреосвященний владика Ігор, Преосвященні Кир Венедикт та Володимир.

Як звично, хода розпочалася від храму Архистратига Михаїла, пройшла центральними вулицями міста та завершилася біля пам’ятника Праведному митрополиту Андрею. На початку моління владика Венедикт промовив до вірних та поділився своїми роздумами над біблійною історією про падіння мурів Єрихону. Така річ сталася через те, що люди були витривалі у молитві. Витривалість у молитві, на думку владики, здатна чинити великі чуда.

Розважання були просякнуті життям та вченням святого Василія Великого, життєписом святого Йосафата Кунцевича та подвижників василіянського монашества, які своєю працею, молитвою, а часто простою поставою надихали своїх співбратів.

На завершення ходи, до усіх вірних зі словом звернувся владика Володимир, зазначивши, що така зустріч потрібна, аби в часі нашої духовної мандрівки духовно зміцнитися силою чесного і животворящого Хреста. Окрім цього, владика пригадав слова папи Франциска в одну з Страсних П’ятниць, зазначивши, що «хрест Ісуса – це слово, яким Бог відповів на зло світу». Це слово є милосердям, але також і судом, однак люблячим. «Хто обминає хрест, той оминає воскресіння» - зазначив також владика. Вартує також згадати, що владика пригадав постать Праведного митрополита Андрея, який є яскравим прикладом всього Чину Святого Василія Великого. Попри своє єпископське служіння, митрополит завжди носив монаший одяг і вважав його своєю славою та щастям. В кінці свого слова Преосвященний Владика Володимир подякував усім присутнім за спільну молитву.

На завершення Хресної ходи Високопреосвященний Кир Ігор уділив благословення усім прочанам та подякував за таку чисельну присутність.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Роман Петрунів,

Роман Палюх

Медіа-Центр ЛДС

Slide Shows: 
0
Субота, 18 Березень 2017 р. Б.

«Будьмо витривалі»

В семінарійному храмі було відслужено приміційну Літургію нашого випускника.

В цю суботу, 18 березня, свою першу Літургію в alma mater відслужив наш випускник о. Назарій Федишин, який 26 лютого отримав з рук преосвященнішого владики Кир Михаїла Колтуна, єпископа Сокальсько-Жовківської єпархії, священиче рукоположення. У проповіді отець наголосив на покликанні митаря, зазначивши, що кожне покликання важливе і воно є відповіддю на голос Божий. Окрім цього, отець заохотив не розчаровуватися та бути витривалим у випробуваннях, яких ще у житті буде багато. На кінець проповіді отець Назарій побажав зростати духовно, аби мати силу протистояти різного роду негараздам.

Після завершення Літургії, о. Михайло Шкрібинець подякував за слово та можливість співслужити новопоставленому ієрею. Також о. Михайло запевнив у молитві за наших випускників та попросив у своїх молитвах згадувати кожного отця-настоятеля та брата.

В свою чергу, семінарійна спільнота складає найщиріші побажання о. Назарію з нагоди його священичого рукоположення та бажає щедрих дарів і талантів для праці у Христовому винограднику.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Роман Петрунів

Медіа-Центр ЛДС

Slide Shows: 
0

Сторінки