Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Семінарійні новини

Четвер, 16 Червень 2022 р. Б.

РЕЗУЛЬТАТИ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ 2022

Результати вступної кампанії підготовчого курсу.

До уваги тих студентів, які вступили на перший курс Семінарії!

Згідно умов вступу до Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ Вам необхідно обов’язково з’явитися для проходження практики у наступному порядку:

Перший заїзд; термін практики 04.07.2022 р. по 20.07.2022 р.

Байдала Роман
Бобанич Маркіян
Винницький Назар
Вовненко Максим
Ганусич Віталій
Гофрик Данило
Добуш Назар

Другий заїзд; термін практики 21.07.2022 р. по 07.08.2022 р.

Запотічний Костянтин
Коваль Олег-Михайло
Коцан Павло
Курилів Максим
Легкий Володимир
Лучечко Мар’ян
Мартиняк Володимир
Масендич Віктор

Третій заїзд; термін практики 08.08.2022 р. по 24.08.2022 р.

Миськів Остап
Мігулка Тарас
Німак Теодор
Пилипчак Денис
Пиріг Олексій
Рак Назар
Романик Ігор

Четвертий заїзд; термін практики 25.08.2022 р. по 11.09.2022 р.

Савчак Любомир
Стахнів Лука
Сташко Володимир
Турик Нестор
Філь Павло
Харух Василь
Цидуляк Віталій
Ядлось Юрій

 

Заїзд на практику відбувається до 9:00 год. ранку у вищезазначений термін за адресою Семінарії: вул. Шевченка, 188 у смт. Рудно. Для відпрацювання практики слід взяти наступні особисті речі: робочий одяг, засоби особистої гігієни, комплект постільної білизни, молитовник, молитвослов.

Ректорат Семінарії

Середа, 15 Червень 2022 р. Б.

РЕЗУЛЬТАТИ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ 2022

Результати вступної кампанії першого курсу.

До уваги тих студентів, які вступили на перший курс Семінарії!

Згідно умов вступу до Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ Вам необхідно обов’язково з’явитися для проходження практики у наступному порядку:

Перший заїзд; термін практики 17.06.2019 р. по 20.06.2022 р.

Андрусейко Андрій
Барон Орест
Гаврецький Максим
Герасим Назар
Гілецький Іван
Демко Віталій
Дмитрів Святослав

Другий заїзд; термін практики 21.06.2022 р. по 24.06.2022 р.

Зозуля Денис
Каспер Ярослав
Коваль Богдан
Коваль Назар
Кожак Маркіян
Левус Андрій
Лемма Йоханес
Лозинський Олег

Третій заїзд; термін практики 25.06.2022 р. по 28.06.2022 р.

Медвідь Роман
Остапишин Любомир
Пемпусь Назар
Пігій Віталій
Прокіпчук Павло
Погоріло Роман
Пурський Святослав

Четвертий заїзд; термін практики 29.06.2022 р. по 03.07.2022 р.

Рудько Тарас
Руміж Микола
Саквук Любомир
Семенів Віталій
Сухий Олег
Теплишин Олег
Ходинчак Григорій
Цар Святослав

 

Заїзд на практику відбувається до 9:00 год. ранку у вищезазначений термін за адресою Семінарії: вул. Шевченка, 188 у смт. Рудно. Для відпрацювання практики слід взяти наступні особисті речі: робочий одяг, засоби особистої гігієни, комплект постільної білизни, молитовник, молитвослов.

Ректорат ЛДС СД

Вівторок, 14 Червень 2022 р. Б.

ХРАМОВИЙ ПРАЗНИК У СЕМІНАРІЇ

Сьогодні, 12 червня, у Львівській Духовній Семінарії відбулось святкування храмового празника Зіслання Святого Духа, а також випускні урочистості семінаристів шостого курсу.

Все розпочалось із Утрені, та продовжилось Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Високопреосвященніший владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ та Митрополит Львівський. Впродовж проповіді Архиєрей розважав над важливістю дії Святого Духа, а також вкінці Літургії вручив випускникам Testimonium. Цей документ засвідчує те, що випускники успішно завершили формаційний процес у семінарії. А вже після фуршету, відбулась урочиста Академія, яку організували семінаристи шостого курсу, почавши з хвилини мовчання за загиблих на війні. Опісля Митрополит виступив із вступним словом до випускників. Семінаристи висловили подяку за проведені роки разом в семінарії, також дякували майбутнім дружинам. Був також музичний супровід від семінарійного гурту Veritas. В завершальному слові ректор о. д-р. Ігор Бойко побажав легкого служіння, яке можливе лише якщо будуть його любити!
Наостанок всі спільно молились вечірню з коліноприклонними молитвами. Більше фото можна переглянути тут

Петро Рижук, 
Степан Головкевич , 
Медіа-центр ЛДС

Субота, 11 Червень 2022 р. Б.

Послані Святим Духом

Дух Святий, згідно зі стихирою П`ятдесятниці, «пророків посилає, священиків удосконалює, неграмотних мудрости навчає, рибалок богословами появляє, і єднає всю церковну спільноту». «Це про нашу спільноту», - міг сказати не один семінарист Львівської Духовної Семінарії на Вечірні свого храмового празника. А особливо ті, хто уже п`ять років у її стінах досвідчує на собі цю благодатну і багатогранну дію Третьої Божої Особи. Їх Святий Дух одного разу покликав навчатися тут і тепер посилає на нове служіння.

 

Декого із п`ятикурсників, які належать до Львівської Архиєпархії, і брата шостого курсу з Бучацької єпархії Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор (Возьняк) 11 червня 2022 р. Б. рукоположив у піддиякони. Уже не перший рік триває традиція, що на Вечірні свята Зіслання Святого Духа брати удостоюються першого ступеня священства. 

З благоговінням кандидати на піддияконів вслухалися у слова посвячення. У них Боже покликання нерозривно єдналося з відповідальним служінням у цьому чині кожного з них. Після Вечірні піддиякони подякували Владиці Ігорю за цей дар, який його руками уділив їм Святий Дух, і як людину глибокого молитовного життя просили молитися за них.

З подячним словом виступив і отець-ректор Ігор Бойко. Він звернувся не лише до Владики Ігоря, не лише до новопоставлених піддияконів, а й до священиків, які протягом цього навчального року в стінах Духовної Семінарії виконували служіння сповідників. Бо Зіслання Святого Духа – це також підбиття підсумків навчального року і початок вакацій для семінаристів.

Більше фото можна переглянути тут

Василь Калита

Медіа-центр ЛДС

П'ятниця, 10 Червень 2022 р. Б.

Вічна пам'ять!

Сьогодні до вічності відійшов 
отець Олександр Чумаков.

Сьогодні до вічності відійшов отець Олександр Чумаков. 
Дякуємо всією семінарійною спільнотою за всі роки проведені як духовний батько багатьох, вже сьогодні отців. Служіння, яке Ви чинили, виросло і дало рясні плоди. Монах селезіянин, якого любили діти, і Він любив дітей! Нехай з Богом спочиває, вічна пам'ять!

Петро Рижук
Медіа-центр ЛДС

Середа, 18 Травень 2022 р. Б.

Пасхальні місії 2022

Пасхальні місії на східних теренах України.

Місійні поїздки на Схід України стали невід’ємною традицією семінарійного служіння, що плекалось роками. Цьогоріч, у контексті повномасштабної війни проти російського агресора, братія не могла порушити принципу праці для потребуючих. Тож зі стін Львівської Духовної Семінарії Святого Духа вирушили делегації студентів на поміч відразу декількох напрямів.

«Члени нашої організації радо відгукнулись на потребу відвідати геть різні куточки нашої Батьківщини. Зокрема брати О. Борняк та С. Зелінський відвідали с. Чуднів; С. Бронецький завітав до м. Кам'янське; Брати Б. Мунжов, І. Іванович, Ю. Бабенчук були у смт. Вакуленчук; Група братчиків з Т. Котлінський, Д. Лучканін, Ю. Єлізаров відвідали м. Умань; Остання група відчайдух, серед яких І. Паньків, Р. Ярема, О. Бедрій, М. Сольський та Я. Пузич прибули до фронтового Харківа», – зазначив бр. Максим, відповідальний у справах місійної діяльності Братства Введення в Храм Пресвятої Богородиці.

Очевидно, що найбільш небезпечним місцем служіння був Харківський напрям. Тут братія разом з Єпископом Василієм (Тучапцем) займалась гуманітарною допомогою у найбільш постраждалому в місті спальному районі «Салтівка»; служінням при храмі Св. Миколая, який розташований за 4 кілометри від сірої зони; передала допомогу бійцям спецпідрозділу «Kraken Азов», а також виїздила на Пасхальні служіння до області. До прикладу, на Празник Воскресіння бр. Ростислав Ярема відвідав українських воїнів у Богодухові, а бр. Іларіон Паньків разом з о. Андрієм Насінником поїхали у небезпечну дорогу Ізюмського напряму, де послужили християнам, що через війну лишились без жодної пастирської опіки, відвідали ранених у шпиталях та позиції українських захисників.

 

Іларіон Паньків

Вівторок, 10 Травень 2022 р. Б.

Твоя любов навчила нас любить

Сьогодні, 9 травня, у Львівській Духовній Семінарії відбувся вечір приурочений дню матері, який підготували брати першого курсу. 

З молитви до нашої небесної Матері розпочалось це дійство. Опісля брати заспівали пісню та продекламували вірші присвячені матерям. Також поглянули на це свято через призму сучасних подій, зворушливо показавши епізод, коли син з бліндажа пише своїй матері вістку. 
Варто пам'ятати усім нам про кожну нашу матір: Божу матір, яка завжди оберігає нас, нашу рідну матір, яка піклується про нас та неньку Україну, синами та доньками якої ми всі є. 
Наприкінці виступу о. д-р Ігор Бойко, ректор семінарії, висловив подяку братам за підготовлений вечір, та закликав нас приділяти більше уваги матерям, і цінувати їх опіку та любов.

Більше фото можна переглянути тут

Степан Головкевич, 
Петро Рижук,
Медіа-центр ЛДС

Субота, 07 Травень 2022 р. Б.

Легке життя чи змістовне?

Під час дня духовної віднови 7 травня 2022 р. Б. о. Микола Стронянський намагався показати братії Львівської Духовної Семінарії Святого Духа на простих прикладах, як Бог діє у людському житті.

Непросте це завдання. Але, за словами реколектанта, в нашому духовному житті загалом і у священичому служінні зокрема легко не буває. Звісно, людина може шукати легких шляхів. Не застрахований від цього і священик. Один може часто служити Утрені, Вечірні, Літургії, активно проводити катехизацію. Інший, аби виконати обов’язок, зупиниться лише на відправі Літургії в неділю. Оцей другий варіант о. Микола назвав погибеллю.

Якщо людині щось просто так прийшло, вона не оцінить. Завжди потрібні зусилля. «Від них можна втекти, але чи можна таке життя назвати нормальним?» - поставив риторичне запитання реколектант.

Бог нам дає багато дарів. І всі вони для того, щоб ділитися з іншими їм на збудування. Священство серед них займає особливе місце, і його обов’язки не можна виконувати абияк. Отець Микола нагадав, що на священика люди завжди дивляться, очікуючи від нього чогось вищого. Священик з одного боку така сама людина, як і інші: з руками, ногами, головою… Однак якщо він стане поводитись як пересічна людина у світі, світські люди стануть ще гіршими. Бо дивляться вони на священика, як на того, хто ближче до Христа, як на того, від кого можна щось перейняти.

І щоб інші могли від нас переймати добро, ми цим добром самі повинні наповнюватись. Навчаючись, перебуваючи у спільноті, будуючи стосунки з іншими людьми, відгукуючись на Божі запрошення до різного служіння. Як зазначив реколектант, у нашому житті немає випадкових подій і випадкових людей. Всіх їх Бог для чогось посилає. А ми повинні ставити собі запитання: «Що я можу дати людині, яка поряд зі мною?»

«Особливість людей і обставин – не від них самих, а від нашого сприйняття», - висловив думку о. Микола. І протягом дня духовної віднови намагався неодноразово донести, що хоч і можуть вони нам не подобатися, ми можемо бунтувати проти них, однак завжди слід задумуватись над тим, до чого Бог нас кличе через цих людей чи ці обставини. А слухати Його заклик – зажди найкраще для нас.

Як підсумок духовних наук о. Микола побажав семінаристам не боятися випробувань, які у їхньому житті будуть щораз складнішими, постійно бути задіяними у чомусь доброму, щоб не залишалося часу на погане, і не втрачати можливостей з того, що пропонує Бог. 

Більше фото можна переглянути тут

Василь Калита

Медіа центр ЛДС

Вівторок, 19 Квітень 2022 р. Б.

«Хіба я сторож брата свого?» (Бт.4,9)

У Львівській Духовній Семінарії 17-19 квітня відбулися Великопосні реколекції, які попровадив Преосвященний владика Григорій (Комар), єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. 

На реколекціях ми більш детально переосмислили біблійну історію про Каїна та Авеля, яка описана у четвертому розділі книги Буття. 
Владика поділився роздумами над цією історією в контексті сьогодення. 
Також реколектант наголосив, що через призму стосунків братів варто дивитися на наші взаємини з ближніми, адже збоку дуже добре видно, в яких стосунках перебувають люди в спільноті. Протягом життя всі ми ж буваємо і в ролі Авеля і в ролі Каїна.
 Владика Григорій зробив особливий акцент на тому, що у наших взаєминах з ближніми повинен перебувати Бог, бо тільки завдяки його посередництву є можливими справжні та хороші стосунки між людьми.
 Владика також підкреслив, що у цій біблійній історії треба зрозуміти дію Бога і в якійсь мірі переконатися в тому, що він завжди готовий вийти на зустріч, а нам в той час варто не схиляти голову як Каїн: "Більший мій гріх, аніж можна знести"(Бт.4,13). Є недостатньо визнати свій гріх  - необхідно просити у Господа прощення та мати щирий жаль. Пам’ятаймо, що Господь любить і Каїна і кожного з нас, але потрібно зробити до нього крок - щиро покаятися з наших гріхів. 
Також ці дні реколекцій, окрім духовних наук, супроводжувалися молитвою, бо вона є головним аспектом духовної віднови. 
Наприкінці о.д-р. Ігор Бойко, ректор семінарії, висловив владиці Григорію подяку за проведені реколекції та вручив невеличкий подарунок.

Більше фото можна переглянути тут

Степан Головкевич,
Петро Рижук,
Медіа-центр ЛДС

Субота, 16 Квітень 2022 р. Б.

Музично-поетичне «Осанна»

«Осанна в вишніх, благословен, хто йде в ім’я Господнє», - Переможцеві смерті воскликувала вся Україна в стінах Львівської Духовної Семінарії. Адже, як каже тропар Входу Господнього у Єрусалим, Ісус цією подією спільне воскресіння перед Своїми страстями запевняє. А ми, представники різних куточків України, об’єднані надією на воскресіння, на перемогу над смертю, зібрались, аби молитовно і культурно пережити це свято.

Увійшли ми в нього, як годиться, Великою Вечірнею з Литією, яку очолив Архиєпископ і Митрополит Львівський Кир Ігор (Возьняк). Молилися разом з ним єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Кир Володимир (Груца), представники священства, семінарійна спільнота і гості, як вже зазначалось, з різних куточків України.

Після Вечірні святкування продовжилось мистецьким вечором. У повітрі висіло те, що зараз болить кожного українця – війна. Але поряд з тим не покидало відчуття надії. Бо свято Входу Господнього в Єрусалим нагадує – після страждань, смерті настає воскресіння. Молитовними звертаннями, болем за загиблими, захопленням від героїзму воїнів та мирних жителів були сповнені слова ведучої Марії Христинич.

Підбадьорювали виступи Владики Ігоря, заступника Львівської обласної військової адміністрації Віталія Загайного. На молитовний лад налаштовувало авторське читання віршів Зоєю Зубченко-Полосуєвою із Запоріжжя. Доцент кафедри богослов’я Українського Католицького Університету, керівник Фундації «Андрей», доктор наук соціальних комунікацій Михайло Перун зробив історичний екскурс про відродження львівської семінарії після знищення її бомбою в роки Другої світової війни, про боротьбу Патріарха Йосифа Сліпого з російськими «фейками» ХХ століття, про успіх Митрополита Андрея Шептицького у самоорганізації українського народу. Ці приклади, на думку вченого, є запорукою нашої перемоги. Вони спрямовані на утвердження правди. З ким правда, той і переможе.

А ще до перемоги наближає… музика. Вона, за словами Митрополита Ігоря, підіймає дух, де б це не було - в храмі, на фронті, зрівноважує людину. Вона, на думку Марії Христинич, пробуджує в серці радість, прагнення танцю. А підтвердженням цьому став концерт одинадцяти музикантів з Луганської філармонії під керівництвом Ігоря Шаповалова. Рідний Луганськ вони покинули ще у 2014 році, переїхавши до Сєвєродонецька. І от їм знову довелось рятуватися від війни. Тепер хлопці зупинилися у Львові. Попри всі негаразди вони не покидають свого покликання – музики. І правильно. Бо перемогу наближають злагоджені дії на всіх фронтах: військових – на полі бою, волонтерів – у служінні, духовенства – в молитві, а митців – у розпалюванні високих поривань людських сердець прекрасним.

Більше фото можна переглянути тут

Василь Калита
Медіа-центр ЛДС

Сторінки