Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Октет "Теофорос"

ІСТОРІЯ ОКТЕТУ "ТЕОФОРОС"
Літургійний характер життя Львівської Духовної Семінарії Святого Духа сприяє створенню на кожному курсі співочих груп, що почергово провадять у храмі богослужбовий спів. Ці групи стали носіями пісенних традицій нашої семінарії.
Однак, постійно існувала потреба у колективі, який би був компактним, добре володів церковним співом та міг задавати тон у літургійному житті семінарійної спільноти. З іншого боку, він на високому рівні повинен презентувати семінарію у мистецько-культурних і церковних колах. З огляду на це постійно організовувалася група братів-семінаристів, які працювали над подібними завданнями. Основна проблема такого колективу полягала в його непостійності. Ідея створення постійного діючого колективу роками ширяла семінарійними коридорами; так у 2006 році вдалося втілити її в життя. Саме тоді розпочав свою працю, у новому форматі, октет, який з жовтня 2008 року носить назву «Теофорос» (з гр. «богоносець»). Його основним завданням стало опрацювання найкращих зразків літургійного нотного матеріалу, що знаходив би своє життя у богослужіннях семінарії. Окремим доробком октету є низка відомих і незнаних широкому загалу духовних композицій, різноманітних за характером і жанрами. Більша частина цих творів увійшла в альбом «Заступнице усердная», який побачив світ у 2009 році.
Загальний репертуар октету складають літургійні та народні твори українських і закордонних композиторів (А. Гнатишина, о. Й. Кишакевича, о. М.Вербицького, о. І. Цьороха, Д. Бортнянського, Архангельського, о. І. Лаврівського, А. Веделя та ін.). Окремий блок становлять коляди.
Октет «Теофорос» (з гр. богоносець) – вокальний ансамбль Львівської Духовної Семінарії Святого Духа. Особливістю колективу є періодична змінність складу, оскільки його учасниками є студенти Семінарії.
Протягом багатьох років творчої діяльності октет приймав участь у різноманітних заходах, які мали не лише внутрішньосемінарійне, а й всецерковне значення, збагачував культуру й духовність Львова та інших міст як в Україні, так і за її межами. Його спів лунав у багатьох святинях: від Патріаршого Собору Воскресіння Христового у Києві до Собору Паризької Богоматері.