ІСТОРІЯ СЕМІНАРІЙНОГО ХОРУ

Співоча традиція Львівської духовної семінарії сягає своїми коренями самих початків існування семінарії у Львові. Перші згадки про семінарійний хор є вже з 80-х років XIX ст. Тоді хор був чи не єдиним українським хоровим колективом високого рівня виконання в Галичині і налічував 80 співаків та добрих солістів. В 20-х роках ХХ ст. хор Львівської духовної семінарії входив у трійку кращих хорових колективів Львова, серед яких були «Боян» Людкевича, та академічний хор «Бандурист». Семінарійний хор брав участь у всіх святкуваннях та імпрезах. Для гастрольних виїздів існував камерний склад т. зв. «шістнадцятка». Розмах гастролей хору вражає: з нагоди 125-річчя від Дня уродин М. Шашкевича з 6 по 27 серпня 1935 року хором було дано 20 вечірніх концертів у 20-ох містах і містечках Галичини. З відновою Львівської духовної семінарії у смт. Рудно відроджується і традиція хорового співу. Першим керівником відновленого хору став професор Володимир Головко. Тоді хор отримує назву «Надія Церкви». Саме під керівництвом В. Головка хор здійснює європейське турне, давши концерти у Німеччині, Австрії, Франції (Люрд).

У 2000 році диригентом хору стає видатний музикант та заслужений діяч мистецтв пан Олег Цигилик, який ставить перед хором високі завдання професійного виконання.

Наступним регентом хору у 2002 році став заслужений діяч мистецтв пан Ярослав Мелех. Починаючи з 2003 року хором керує молодий диригент пан Ярослав Заміщак. Одним з перших творчих проектів під його керівництвом було святкування 220-річчя Львівської духовної семінарії, у якому хор брав активну участь. Після цього були численні мистецькі проекти Церкви, до яких семінарійний хор завжди долучався. Серед них багато концертів по львівських храмах, зокрема Домініканський собор, церква Юра, церква Різдва Пресвятої Богородиці та ін. Також семінарійний хор представляв УГКЦ на різних святкуваннях екуменічного характеру. Наприклад, святкування 100-річчя української Біблії у Львівській опері. Згодом колектив був запрошений на участь у вечорі, присвяченому пам’яті блаженної Йосафати Гордашевської. Головні святкові події, якій відбувалися у нашій Церкві не обходилися без участі семінарійного хору. Серед них Євхаристійний Собор у Львові та Перемишлі (2005 р.), «Реквієм за березнем» (2006 р.), святкування 100-ліття Львівського Національного музею ім. Андрея Шептицького. Щодо недавніх проектів, то тут варто згадати різдвяний фестиваль «Весела коляда 2006». Продовжуючи давню традицію, семінарійний хор продовжує співати великопосні богослуження у соборі св. Юра, а також святкові богослуження стінах семінарії.

У 2006 році керівництво хору перебирає на себе пан Андрій Лехтерев, з яким хор здійснив поїздку до м. Люблін, де співав архієрейську Божественну Літургію, присвячену пам’яті жертв концтабору «Майданек». Також хор брав участь у Божественній Літургії з нагоди посвячення нового приміщення Філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету.

З 2007 по лютий 2012 року диригентом хору був пан Руслан Ляшенко.

Від лютого 2012 року хором диригує отець Тарас Островський. З його приходом відбувається суттєве оновлення як складу, так і репертуару хору. На даний момент хор Львівської духовної семінарії посідає чільне місце серед хорових колективів Львова та Львівської області і намагається гідно продовжувати давню співочу традицію Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Починаючи з 2015 року і по сьогодення регентом хору є пані Наталя Капітан-Бурка. З моменту її приходу хор брав участь у значній кількості різноманітних заходів та фестивалів по всій Україні та закордоном. Зокрема прикрашали своїм співом богослужіння у Люрді, Фатімі та Римі. Також були ініціаторами започаткування двох фестивалів хорів, такі як СпільНОТА та Ad Fontes, традиція проведення яких продовжується до сьогодні.