Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Пасторальний центр "Еклезія"


ІСТОРІЯ ПАСТОРАЛЬНОГО ЦЕНТРУ "ЕКЛЕЗІЯ"


Пасторальний Центр «Еклезія» є семінарійною організацією, що функціонує при Львівській духовній семінарії Святого Духа. Його створено у 2003 році з ініціативи тодішнього префекта Львівської Духовної Семінарії о. Миколая Фредини. Отець Миколай був першим духівником «Еклезії», а першим головою обрали бр. Василя Білаша, тодішнього студента ІІІ курсу.

Первинною метою створення Пасторального Центру у Львівській Духовній Семінарії було сприяти здобуттю семінаристами першого досвіду душпастирського служіння вже у стінах Семінарії.

З весни 2005 року брати молодших курсів під проводом «Еклезії» одержали практичну можливість переймати досвід від старших братів безпосередньо у часі катехизації на парохіях, у навчальних закладах. У 2005-2009 роках «Еклезія» спільно з Братством провадила діяльність «Школи Місіонаря», спрямовану на ближче знайомство семінаристів із емісійною діяльністю.

З 2015 року Пасторальний Центр «Еклезія» разом із оо. Селезіанами організовує Школу Аніматора, де брати здобувають навики для праці з дітьми.

Духівниками «Еклезії» служили отці Миколай Фредина, Святослав Шевчук. Спільноту очолювали брати Василь Білаш, Тарас Михальчук, Сергій Білоконь, Василь Золотий, Василь Гаранджа, Остап Микитчин.

Управа ПЦ «Еклезія»:

Духівник – о. Михайло Плоцідем

Голова Пасторального Центру "Еклезія" - Роман Гнатів

Заступник голови - Ростислав Кліш

Економ - Роман Хімій

Секретар - Василь Побігушко

Референт з інформаційних питань - Роман Палюх

Голова катехитичного відділу - Назар Ходань

Голова літургійного відділу - Нестор Кизик

Голова мистецького відділу - Андрій Максимович

Голова студентського капеланства - Віталій Горін

Голова відділу підтримки осіб з особливими потребами - Михайло Гевко


Катехитичний відділ

  • організація та проведення різноманітних катехитичних заходів, вишколів, нічних чувань та реколекцій. (З цією метою було здійснено ряд виїздів на парафії Львівської єпархії).
  • вишкіл майбутніх капеланів для дітей з особливими потребами із всесвітньої організації «Лярш» та «Віра і Світло» в Україні;
  • координування катехизації семінаристів молодших курсів під опікою старшокурсників.

Літургійний відділ

  • заохочення студентів Львівської духовної семінарії  досліджувати літургійне життя Церкви, яке відтворюється у літургійному році та дні.
  • співпрацюючи з Літургійною комісією УГКЦ, члени відділу здійснюють вивчення та переклад різноманітних літургійних текстів, поповнюють збірку різноманітних дидактичних матеріалів та здійснюють їх видавництво.(Зокрема, було здійснено видання Служебника на Страсний Тиждень).
  • підготовка до виходу компакт-дисків Псалтиря у аудіо форматі.
  • організація  зустрічей з літургістами нашої Церкви, які діляться досвідом та знанням у сфері церковного співу, обряду та богослужінь.

«Школа місіонаря»
«Школа місіонаря» заснована як спільний проект Братства «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» та Пасторального Центру «Еклезія» з метою допомоги та покращити катехитичні навики студентів, що катехизують або їдуть на місійні терени нашої країни. В рамках цього проекту були запрошені різного роду фахівців з багатим катехитично-місійним досвідом.

Відділ Студентського Капеланства

Відділ Студентського Капеланства покликаний для праці у академічному середовищі м. Львова. Брати семінаристи допомагають священикам  Місії «Центр Студентського Капеланства».

 Щотижневі богословські зустрічі зі студентами в гуртожитках

 Обговорюють із студентами, різні духовні та моральні теми;

 Допомога капеланам у їх діяльності;

 Проведення таборів для студентської молоді.

Мистецький відділ

 У стінах семінарії проводять школу малювання для дітей;

 Організація різних мистецьких конкурсів та їх виставок;

 Зйомки короткометражних християнських фільмів;

 Відвідування мистецьких заходів та мізеїв.