Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

«Сім останніх слів Спасителя на хресті»

Субота, 18 Березень 2017 р. Б.

В четвер, 16 березня, струнний квартет з м. Городка виконав для семінарійної спільноти твір видатного австрійського класика Йозефа Гайдна «Сім останніх слів Спасителя на хресті»

Цей творчий виступ є календарною плановою подією у семінарії, адже таким чином ректорат нашого закладу подбав, аби ми мали змогу не просто духовно відновитися, але й вслухатися вухами й серцем в Боже Слово промовлене мовою музики. Струнний квартет, який надзвичайно майстерно та проникливо представив музичну композицію, складається з професійних музикантів, які навчались та працювали в Україні та за її межами.

Висловлюємо щиру подяку та зичимо творчого натхнення Ользі Корчинській (1 скрипка), Володимиру Савці (2 скрипка), Олегу Колосу (альт), Надії Пакош (віолончель).

Довідка:

Свою ораторію «Сім слів Спасителя на Хресті» австрійський композитор Йозеф Гайдн написав ще у XVIII столітті, вперше її виконали у Відні, і відтоді вона стала музичним символом Великого посту. Цей твір наскрізь пронизаний атмосферою високих, чистих помислів та переживань, торкається вічних цінностей, і це не випадковість, а веління часу.

Композитор написав «Сім слів Спасителя на Хресті» спеціально для виконання у Страсну П’ятницю під час богослужіння. За словами Гайдна, перед виконанням твору у соборі Кадіса (Іспанія), стіни й вікна церкви завішувались темним полотном, перед початком церемонії двері зачинялись. Перед кожною з семи «сонат» (частин твору) єпископ читав відповідні слова Христа й давав їм тлумачення. Тоді звучала музика. Гайдн зауважував, що написати годинний цикл із семи повільних частин таким чином, щоб музика не втомила слухача, було непростим завданням. Втім, популярність цього твору свідчить про те, що Гайдн досконало впорався із цим завданням.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Віталій Караман

Медіа-Центр ЛДС