Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Семінарійні новини

Понеділок, 24 Вересень 2018 р. Б.

Пресвята Богородице, молися за нас!

Братчики Братства «Введення в Храм Пресвятої Богородиці»  помолилися Молебень до Пресвятої Богородиці з нагоди початку нового академічного року.

Головною харизмою Братства є молитва, яка супроводжує кожного з братчиків впродовж їхньої формації у семінарії. Члени  Братства завжди  стараються мати за взірець для наслідування засновника цієї спільноти -  отця-прелата Ісидора Дольницького, який за приклад братам ставив Пресвяту Діву Марію.

У своєму слові до братів отець Михайло Лесів, духівник Братства, нагадав братчикам про те, що вони повинні виконувати своє служіння зі щирістю для Бога, для людей і для співбратів.  

Володимир Іванів,

Прес-секретар Семінарійного Братства

Понеділок, 24 Вересень 2018 р. Б.

Вітаємо!

22 вересня о. Андрій Стасів, духівник семінарії, відзначав 37 річницю з дня уродин

Всечесний отче Андрію! Прийміть найщиріші вітання  з нагоди Вашого Дня народження. Нехай Всемилостивий Господь обдаровує Вас Своєю благодаттю  та духовними дарами. Нехай Ваші труди на Божій  ниві приносять стократні плоди.  Висловлюємо вдячність за духовний провід та слова напімнення! У здравії та спасенії на многії і благії літа!

Семінарійна спільнота

П'ятниця, 21 Вересень 2018 р. Б.

Многії і благії літа!

5 річниця з дня ієрейського рукоположення о. Івана Дулиби

Всечесний отче Іване!

Від імені семінарійної спільноти прийміть щирі вітання з нагоди річниці Ваших ієрейських свячень. Нехай пречиста Богородиця по - материнськи опікується Вашим життям. Спаситель - Христос, джерело благодатті та істинне Світло, веде дорогами Божого Виноградника!

Висловлюємо щирі слова подяки за Ваше ревне служіння, мудре слово підтримки та духовну їжу, якою окормлюєте на щодень!

Семінарійна спільнота ЛДС

Четвер, 20 Вересень 2018 р. Б.

В гостях у семінарії

В середу, 19 вересня у гості до нашої семінарії завітали ліцеїсти з Львівського військового ліцею ім. Героїв Крут.

Ліцеїсти, приїхавши до семінарійної спільноти, мали нагоду побачити побут семінарії, а також вони оглянули наш семінарійний храм та святилище. Невеличку екскурсію їм провів отець Іван Глова, після якої  юні ліцеїсти попрямували  зіграти товариський матч у футбольний зал Львівської Духовної Семінарії із семінарійною командою "Тризуб".  Гравці кожної із команд показали гарний спортивний поєдинок, та верх над яким взяли футболісти СФК "Тризуб" і перемогли із рахунком 5-2​.

Більше фотографій можете переглянути за посиланням- фото

Назар Івасик,

Медіа-Центр, ЛДС

Середа, 19 Вересень 2018 р. Б.

Св. Антоній з Падуї відвідав Львівську Духовну Семінарію

Сьогодні ввечері, отці-францисканці Евдженіо Каніл та Даніель Фечета, привезли до нашої семінарії мощі святого Антонія з Падуї.

По завершенні моління Вечірньої відбулось представлення отцем-ректором Ігорем Бойком наших гостей. Відтак, місіонери розповіли нам про себе в контексті поширення культу св. Антонія у світі та презентували коротеньку інформацію про його життя. Тоді всі присутні мали змогу приступити до мощей та отримати пам’ятний образок із зображенням св. Антонія.

Як виявилось, це перший візит в Україну з мощами св. Антонія. Реліквія перебуватиме у Архикатедральному Соборі св. Юра ( м. Львів, пл. Св. Юра, 5) до 24 вересня. З 19 до 21 вересня отці-францисканці виголосять реколекційні науки в Святоюрській катедрі.

Святий Антонію, моли Бога за нас грішних!

Більше фото можна переглянути за посиланням - фото

Віталій Караман, 

Медіа-центр ЛДС

Субота, 15 Вересень 2018 р. Б.

Анонс !

Пряма трансляція Літургії у Львівській Духовній Семінарії

У неділю, 16 вересня, о 10:00 год., відбудеться онлайн-трансляція Божественної Літургії у Львівській Духовній Семінарії котру провадитиме Живе Телебачення

Посилання на трансляцію тут

Медіа-Центр ЛДС

Субота, 15 Вересень 2018 р. Б.

Інавгурація нового академічного року

15 вересня у Львівській духовній семінарії Святого Духа відбулась інавгурація  нового академічного року, освячення розписів святилища семінарійного храму та благословення підрясників для семінаристів 1-го курсу

Святкування розпочались молінням  Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив Високопреосвященніший Архиєпископ і Митрополит Львівський Кир Ігор у співслужінні єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії владики Григорія (Комара) та єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії  владики Петра (Лози). Радість торжества молитовно  розділили  отці-настоятелі Львівської, Івано-Франківської та Тернопільскої семінарій, представники ректорату Українського Католицького Університету та численні гості. Під час проповіді, владика Ігор звернувся до семінарійної спільноти із закликом  молитви та жертовної посвяти служінню Богу та людям: «Ми одягаємо підрясники та ряси, єпитрахилі та фелони, щоб відрізнятись від інших. Нехай наша любов до Бога і до ближніх, смиренність і простота, відповідальність та молитовний дух спонукають мирян до наслідування Христа». Опісля Літургії, отець-ректор Ігор Бойко запросив всіх присутніх на святкову трапезу. Згодом відбулась конференція, де було представленно богословське розуміння та значення розписів святилища нашого храму, написаних творчою групою  «Метаморфосіс». Відтак, на завершення святкувань, владика Петро (Лоза) побажав Божого Благословення та натхнення до інтелектуального росту впродовж цілого академічного року. 

Більше фотографій можна переглянути тут

Повна версія Архиєрейської Божественної Літургії за посиланням: дивитись тут

Назар Івасик,

Медіа-Центр ЛДС

Четвер, 13 Вересень 2018 р. Б.

Реколекції із ієрм. Йосафатом Бойком, ВС

Вже традиційно у нашій семінарії відбулися триденні реколекції на початок навчального року.

Цьогоріч триденні реколекції проводив Синкел у справах монашества Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ ієрм. Йосафат Бойко, який належить до Згромадження Воплоченого Слова.

Реколекції на початок навчального року зазвичай відбуваються одразу по поверненні усієї семінарійної спільноти з літніх вакацій до семінарії. Атмосфера, яка панує в цей період є увінчана цілковитою мовчанкою. Можете собі уявити як непросто є кожному з нас, котрий сповнений радісних емоцій від літніх канікул і безлічі цікавої інформації та великого бажання нею поділитися із своїми співбратами, все ж відкласти це на задній план. Адже, в часі духовної віднови потрібно спробувати заглибитися в себе – своє серце, свої думки, своє життя, аби подивитися збоку на своє буття, роздумати над ним з допомогою духовних імпульсів і настанов реколектанта та, врешті-решт, спробувати щось змінити у собі на краще.

Висловлюємо о. Йосафату Бойку, ВС щиру вдячність від усієї нашої спільноти в імені отців-настоятелів за відверте, щире, живе і актуальне ділення духовним словом та душпастирським досвідом!

Пропонуємо Вашій увазі деякі цитати із духовних наук:

  • Коли намагаєшся в світі говорити про Бога, то тебе сприймають як клоуна. Ми ж маємо бути тими, хто сприймає Ісуса серйозно!
  • Рівнодушність – виконувати Божу Волю по-божому; нерівнодушність – виконувати Божу Волю по-своєму.
  • Нерівнодушність – невпорядковане прив´язання до осіб, речей, обставин, яке вчиняє нас повільними у сповненні Волі Божої у нашому житті.
  • Рівнодушність є джерелом радості для людини, яка сповняє Божу Волю.
  • «Біля Святої Євхаристії сумні радіють, бідні багатіють, слабкі стають сильнішими. Отже, ідімо до Ісуса, адже Він ніколи не залишить без подяки тих, хто до Нього приходить» - св. Альфонс Ліґуорі.
  • «Пресвята Євхаристія є метою всіх інших Святих Таїнств».
  • Дорога Христа – це молитва. «Моліться безперестанно», – каже апостол Павло. Хто не молиться, той не матиме сили ні до чого. Хто не молиться, той зійде з правдивої дороги!
  • Ми усі є членами Містичного Тіла Христового – Церкви. Все, що нам Бог дає – дає для добра спільноти; даром отримали – даром давайте, не привласнюючи собі!
  • Духовна реформа нашого життя – ніхто не здатен заставити нас до цього – лише ми можемо це зробити з собою!

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Віталій Караман,

Медіа-Центр ЛДС

Середа, 12 Вересень 2018 р. Б.

«Ви є плодом святості новомучеників української землі» ( монсеньйор Ерік де Мулан – Бофор)

Сьогодні до Львівської Духовної Семінарії завітав монсеньйор Ерік де Мулан– Бофор (номінований архієпископ Реймсу)

Зустріч розпочалась молитвою Божественної Літургії, за участі владики Еріка та настоятелів семінарії. Згодом, промовляючи до семінарійної спільноти, ієрарх зазначив, що така кількість майбутніх душпастирів є великою благодаттю для нашого народу та відрізняється від прагнення до богопосвяченого життя у Франції. Владика наголосив на жертві новомучеників нашої Церкви, які не піддалися звабам безбожницької  влади:«Сьогодні ми не відчуваємо фізичних утисків з боку політичної влади, проте нашим обов’язком є зберегти духовну свободу та можливість наслідувати Христа».  Іншим важливим побажанням для семінаристів була заохота до навчання та розуміння людини, як Божого творіння.

На завершення владика Ерік побажав питомцям душевної радості, великого серця для тих, кого зустрічатимемо на своєму шляху.

Отець – ректор Ігор Бойко , згадавши нелегке минуле нашої Церкви , подякував за молитовне єднання та настанови для майбутніх священнослужителів.

Більше фото можна переглянути за посиланням - фото

Любомир Миколишин,

Медіа-Центр ЛДС

Вівторок, 11 Вересень 2018 р. Б.

І знову вдома

У понеділок, 10 вересня,  семінаристи прибули у Львівську Духовну Семінарію для продовження своєї формації

Після тривалого літнього відпочинку брати-семінаристи повернулись у рідну альма-матер, де незабаром розпочнеться новий навчальний рік. Всі присутні спільно помолилися Велику Вечірню з Литією, опісля якої розпочалися  переднавчальні реколекції, що триватимуть впродовж трьох днів. Цьогорічним реколектантом став о. Йосафат Бойко (ВС), синкел у справах монашества Івано-Франківської архиєпархії. Більше інформації очікуйте згодом.

Фото можна переглянути за посиланням - фото

Назар Івасик, 

Медіа-Центр ЛДС

Сторінки