Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Семінарійні новини

П'ятниця, 22 Вересень 2017 р. Б.

Вітаємо!

Семінарійна спільнота вітає духівника семінарії о. Андрія Стасіва з днем уродин!

Від щирого серця вітаємо о. Андрія з його днем уродин і бажаємо йому сил для духовного наставництва братів, щедрих плодів Святого Духа, многих літ служіння та усіх благ!

На многії і благії літа!

Семінарійна спільнота

Четвер, 21 Вересень 2017 р. Б.

"Діти Богородиці ніколи не залишаться без її опіки та Покрову"

21 вересня у семінарійній церкві, спільнота Братства "Введення в храм Пресвятої Богородиці" помолилася молебень до Богоматері з нагоди початку навчального року.

Головною харизмою спільноти Братства є молитва та наслідування смиренного життя Пресвятої Богородиці. У слові до братчиків, отець Михайло Лесів пригадав, що духовні діти, які почитають Божу Матір, ніколи не залишаться без її опіки та Покрову. Також отець Михайло закликав до невтомної та постійної праці. Лише рутинна і ситематична праця над собою здатна принести рясні плоди на духовній ниві.

Богдан Романов,
Прес-секретар Семінарійного Братства

Четвер, 21 Вересень 2017 р. Б.

Молитва Центру Душпастирювання Військових на могилі блаженного священномученика Андрія Іщака

У середу, 20 вересня семінаристи Центру Душпастирювання Військових молитовно відвідали могилу блаженного священномученика Андрія Іщака.

Духівник Центру Душпастирювання Військових отець Іван Глова у своєму слові до спільноти наголосив на важливості жертовного служіння військових капеланів у цей складний час для нашої Батьківщини.

Подаємо короткий життєпис священномученика Андрія Іщака


Навчався у гімназії в м. Стрий Львівської області, яку закінчив у 1907 році. Богословські студії закінчував в університетах Львова та Інсбрука (раніше Єзуїтська колегія Canisianum). У 1914 р. здобув ступінь доктора богослов'я в Інсбрукському університеті і був рукоположений. Під час Першої світової війни був польовим душпастирем. У 1918 році став префектом Львівської Духовної семінарії. Від 1919 року перейшов на сільське душпастирство і до 1923 року перебував на парафії у Мільні. Від 1928 р. викладав догматику і канонічне право у Львівській Богословській Академії. Свої професорські обов'язки поєднував із душпастирською працею у с. Сихові біля Львова, де його і застала смерть. Загинув від рук відступаючих більшовицьких військових частин 26 червня 1941 року.

Богдан Романов,
Медіа-Центр ЛДС

Вівторок, 19 Вересень 2017 р. Б.

До Тебе, Богородице, прибігаємо і просимо про Покров

Семінарійний хор разом із о. Ігорем Бойком взяв участь у святкувані 100-ліття об’явлень Пресвятої Богородиці у Фатімі та урочистостях благодійної організації "Церква в потребі".

13 вересня наші семінаристи молилися разом із представниками благодійної оргацізації «Церква в потребі», яка цього року святкує 70-и річчя з дня свого заснування. Очолив Божественну Літургію кардинал Мауро П’яченца, який є директором цієм організації. Окрім цього, на цій Літургії були присутні близько 70-и священиків, які також долучилися до святкувань.

У четвер, 14 вересня 2017 року, в день початку нового церковного року, наш хор супроводжував співом Божественну Літургію. А вже ввечір, в часі святкових заходів, наші хористи долучилися до святкувань молитовним супроводом та виконали декілька творів.

Окрім цього, в часі святкувань під час Божественної Літургії, о. Ігорем Бойком було зачитано молитву відданя України під Покров Пресвятої Богородиці Фатімської.

По поверненню наших хористів з святкових заходів, опублікуємо більш детальний фотозвіт, а також запитаємо про їхні враження від поїздки до цього чудотворного місця.

Роман Петрунів

Медіа-Центр ЛДС

Світлини:

о. Ігор Бойко

Понеділок, 18 Вересень 2017 р. Б.

"Церква - це два і більше серця, які б'ються"

Своїм досвідом праці з неповносправними і їх залучення до життя церковної спільноти поділилася сестра Вероніка.

Це перший візит сестри до України, тож їй було надзвичайно приємно мати таку нагоду зустрітися з семінаристами, адже сама викладає у семінарії і відчуває завжди себе як вдома.

Найперше сестра показала світлини з діяльності і розповіла про свою родину, в якій є неповносправними і батьки, і рідні сестра та брат. На думку о. Марка Рупніка, це дивна особливість Святого Духа.

Опісля короткого представлення про себе, сестра запропонувала переглянути відео з папою Франциском, який завітав на зустріч з неповносправними і відповів на їхні питання. Головною думкою проповіді було гасло «або всі, або ніхто", особливо це стосувалося духовенства, яке, моментами, боїться таких людей. На думку папи Франциска, важливо залучати до літургійного життя таких людей, особливо до прийняття Таїнств. "Ми всі різні, є більші і менші різниці, і ми боїмося цих різниць, бо коли ми наближаємося до особи, особливо коли вона є інша, то це нас лякає. Тому краще уникати, не бачити. Але різноманітність полягає в тому, що ми маємо багато речей і це є для нас багатством. Якби в світі всі були однакові, був би нудний світ. Дуже нудний світ! Не біймося відмінностей. Це виклики, але вони допомагають нам зростати"

Сестра також розповіла про ініціативу "Після нас" – це ті, хто займається такою діяльністю після сьогоднішніх волонтерів, турбуючись аби в подальшому таке служіння виконувалося.

На думку сестри, духовенство має виконувати роль посередників, адже маємо 2 важливі речі –  це дар сповіді і  можливості душпастирювати через слухання. «Коли приходить особа з потребами, наша роль є ключовою» - підсумувала сестра Вероніка.

На кінець зустрічі, о. Ігор Бойко подякував сестрі за таке свідчення і можливість поділитися з семінарійною спільнотою своїм пережитим досвідом. За гарною українською традицією брати побажали щастя і здоров’я та заспівали «Многая літа».

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Роман Петрунів

Медіа-Центр ЛДС

Неділя, 17 Вересень 2017 р. Б.

Пресвятая Богородице, спаси нас!

Брати з Центру душпастирювання військовослужбовців взяли участь у IX Всеукраїнському паломництві до Зарваниці.

Цього року традиційне військове паломництво до чудотворної ікони Зарваницької Богородиці пройшло під гаслом "Свій мир даю вам". Близько тисячу військових зі всієї України зібралися у відпустовому місці Тернопільщини для того, щоб молитися за мир в Україні та у своєму серці. Програма була насичена і дуже цікава.  Все розпочалося з молебню до Божої Метері, в часі якого до прочан зі своїм пастирським словом звернувся Преосвященний владика Кир Михаїл - Керівник Департаменту УГКЦ у справах душпастирства силових структур.

Брати з ЦДВ супроводжували курсантів Національної академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного, які найчисельнішо були присутні на прощі.

Інформацію надав:

Андрій Олійник

голова Центру душпастирювання військовослужбовців

Четвер, 14 Вересень 2017 р. Б.

Міні-конференція «Екологічне покликання у світлі енцикліки “Славен будь”»

До нашої семінарії завітав д-р Володимир Шеремета – керівник Бюро УГКЦ з питань екології, аби представити нам першу в історії Церкви екологічну енцикліку.

Зустріч розпочалася молитвою молебня до Бога-Творця, відтак в конференц-залі п. Володимир представив різні ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології та провів огляд розділів папської енцикліки «LAUDATO SI’». Як зауважив промовець, питання екологічного покликання не є нове, адже у книзі Буття описується про це. Однак воно є надто важливим з огляду на пошуки коренів екологічної кризи у світі. В енцикліці зазначається, що «виснаження природніх ресурсів призводить до порушення соціальної справедливості та сприяє розпалюванню воєн, які, в свою чергу, завжди спричинюють важкі наслідки для довкілля». Також звернено увагу на слова св. Івана Павла II: «Для християн питання відповідальності за створений світ є невід’ємною складовою їх віри» з особливим акцентом на тому, що кожен з нас є частиною одного цілого і те, як ми живемо сьогодні впливає на те, як житимуть завтра наші нащадки. Це неабияка відповідальність! Відтак, мовиться про необхідність глибокого і цілісного навернення людини до Бога, щоб подолати сучасну екологічну кризу. «Свідченням такого навернення є усвідомлення світу як дару любові Небесного Отця», - зазначено в документі. Насамкінець говориться про те, що кожен покликаний прославляти Бога своїм життя виступаючи як захисник Божого світу!

Завдяки цій зустрічі в нашій семінарії буде встановлено аератори на крани з метою економії води!

Варто зазначити, що Бюро УГКЦ з питань екології оголошує Всеукраїнський конкурс «Відповідальність за створіння». Деталі конкурсу можна дізнатись на сайті відомства https://www.ecoburougcc.org.ua

Сердечно дякуємо д-ру Володимиру Шереметі за проведену ініціативу!

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Віталій Караман

Медіа-Центр ЛДС

Вівторок, 12 Вересень 2017 р. Б.

Коли у гостях легенди українського футболу

Семінарійна футбольна команда провела відкрите тренування під головуванням помічника головного тренера молодіжної збірної України п. Василем Кардашем.

Щовівторка наша семінарійна команда проводить тренування під головуванням свого тренера п. Юрія. Це тренування було унікальним, адже на ньому своїм досвідом поділився помічний тренера молодіжної збірної України з футболу.

На початку присутнім братам було представлено пана Василя та вручено пам'ятні подарунки від семінарії. В свою чергу, гість також подарував команді пам'ятні сувеніри, а саме - м'ячі, маніжки та кепки. 

Опісля цього відбулося тренування, в часі якого своїми вказівками ділився п. Василь. Зокрема, брати спробували зіграти матч за схемами, які працюють у молодіжній команді та вислухати цінні поради щодо покращення гри.

Учасники семінарійної футбольної команди щиро вдячні організаторам, зокрема о. Івану Глові, духівнику команди, за можливість почерпнути неоціннений досвід та збагатитися порадами таких поважних осіб.

Інформацію надав:

Роман Пауш

Понеділок, 11 Вересень 2017 р. Б.

Церква – це велика спільнота, яка навчає.

До семінарії завітали представники благодійної організації «Реновабіс» та німецького парламенту.

Зустріч з семінарійною спільнотою представники «Реновабісу» запланували давно і бажали зустрітися, оскільки саме зараз перебувають з візитом в Україні. Передувала цьому заходу зустріч з Синодом Єпископів УГКЦ, який цими днями проходить в Брюховичах.

Розпочалася зустріч з знайомством з семінарією, екскурсію якою провели отці-настоятелі. Гості мали нагоду також помолитися у храмі з спільнотою I час та почастувати і поспілкуватися за обідом. Опісля обіду всі перейшли до конференц-залу, в якому о. Ігор Бойко, ректор семінарії, представив гостей - керівник комісії родини і архиєпископ Берліна Гайнер Кох, головний виконавчий директор офісу Реновабіс о. Крістіян Гардт, Віце-президент німецького парламенту п. Іоанес Сінґгаммер та п. Йоахім Сауер, відповідальний за співпрацю фонду з Україною та країнами Центральної Азії.

Архиєпископ Гайнер Кох привітав всіх і зазначив, що ця організація є мостом, який об’єднює семінарії та семінаристів. Навчання, на думку архиєпископа, є пошуками Бога, Його викликів. Ми маємо питати в Бога і з Ним залишатися. Окрім цього, Святе Письмо заохочує вчитися і навчати. Навчання – це динамізм. «Сьогоднішня Європа є поділена на малі частини, є багато турбот, зокрема з переселенцями. Мусимо вчитися і дослухатися. Погляд у майбутнє принесе навчання, принесе віру, а порядність віри залежить від нас і нашого навчання» - підсумував архиєпископ Гайнер та побажав зазирнути у глибину віри і нести її далі.

Опісля цього до семінарійної спільноти звернувся головний виконавчий директор офісу Реновабісу о. Крістіян Гардт, який привіз 3 подарунки - ікони, які написали в організації, де є святі Кирило і Методій, Венедикт, Бігріга, Катерина і Едіта Штайн, які є покровителями Європи і поєднанням всього Європейського континенту, духовне слово, а саме розважання над читанням Апостола з послання апостола Павла до Колосян і матеріальну допомогу у вигляді телевізора. На завершення виступу о. Крістіян побажав духовного свідчення своєї віри.

На завершення гостям було вручено пам’ятні подарунки з нашої семінарії та зроблено спільну світлину. Відтак, представники Реновабісу і німецького парламенту мали зустріч з ректоратом для обговорення подальших кроків до співпраці.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Михайло Огірко

Роман Петрунів

Медіа-Центр ЛДС

Неділя, 10 Вересень 2017 р. Б.

"Наше спілкування - це слухання Слова"

Семінарійна спільнота взяла участь у освяченні центру імені Митрополита Андрея в УКУ.

Цієї неділі для усієї академічної спільноти УКУ особливий день - було освячено новий, не звичний для наших терен, центр, який є багатофункціональним: це і бібліотека, і простір для розвитку особистості, і місце для мистецького розвитку. З цієї нагоди відбулася Архиєрейська Літургія, яку очолив преосвященний Кир Борис, єпарх для українців-греко-католиків у Франції та країн Бенілюксу та владики, які цього тижня беруть участь у Синоді єпископів, а також запрошені гості та фундатори.

У своєму слові до присутніх владика Борис наголосив, що "сьогодні ми молимося у Храмі, освяченому нашим Патріархом рік тому, з нагоди відкриття Центру імені Митрополита Андрея Шептицького.

...Нам тяжко повірити, що я запрошений на весілля Царя. Нам тяжко в це повірити, але цей храм святої Софії - Премудрості Божої, цей Центр Митрополита Андрея Шептицького, цей університет, наша церква, наше спілкування – це слухання слова. Ця учта при престолі, тіло і кров нашого Спасителя, є всевеликим запрошенням бути на цьому весіллі Царя Бога.

Митрополит Андрей Шептицький  розумів, що ми запрошені на весілля, що це свято є тут і тепер – у зустрічі, яка відбувається у цю мить. Якщо ми зможемо зрозуміти,  що вже сьогодні ми удостоїлися цього запрошення, ми зрозуміємо, що ми є дітьми Царства". 

Опісля ж Літургії відбувся чин освячення нового будинку, який було також окроплено свяченою водою та помазано єлеєм. Відтак, на території біля цього центру відбулася урочиста частина. Окрім цього, вартує зазначити, що цією подією розпочинається цикл святковий заходів з нагоди 25-ти ліття відновлення богословської освіти в Україні.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Михайло Огірко

Роман Петрунів

Медіа-Центр ЛДС

Сторінки