Close

Ще не зареєстровані?Зареєструватися на сайті.

lock and key

Ввійти на сайт Львівської Духовної Семінарії

Account Login

Семінарійні новини

П'ятниця, 15 Грудень 2017 р. Б.

Хто він, оцей Цар слави?

Група наших семінаристів долучилася до урочистей з нагоди посвячення храму у с. Зміївка, Херсонської області.

На запрошення о. Василя Барчука, адміністратора парафії Різдва Пресвятої Богородиці, шестеро братів нашої семінарії взяли участь у освяченні престолу та храму. По приїзді до Херсону, відбулася зустріч у монастирі отців-василіян з преосвященним Кир Михаїлом, екзархом Одеським, який привітав братів і запросив до трапези. Відтак, брати та отці-редемптористи, які у цей час мали місію на цій парафії, відправилися до с. Зміївка, де долучилися до підготовки храму до освячення. Відтак, у неділю, 10 грудня, відбувся чин освячення храму, який молитовно супроводжували брати. Опісля Божественної Літургії, владика Михаїл подякував братам за спів та прислугу і запросив до подальших відвідин Одеського екзархату.

Брати висловлюють щиру подяку о. Василю Барчуку за запрошення та можливість послужити у такий спосіб.

Роман Петрунів

Медіа-Центр ЛДС

Четвер, 14 Грудень 2017 р. Б.

Який плід ми даємо?

Свою приміційну Божественну Літургію відслужив випускник семінарії о. Василь Золотий.

Традиційно новорукоположений ієрей прибуває до своєї alma mater аби подякувати за формацію та помолитися спільно з усією спільнотою. В такий спосіб, семінарійна спільнота має нагоду почути якесь напутнє слово від своїх же ж випусників.

Сьогодні до нас завітав о. Василь Золотий, який зараз викладає богословські предмети на богословському факультеті та пише свою докторську дисертацію. Роздумуючи на євангельським уривком щодо притчі про виноградник і виноградарів, перше, про що зазначив о. Василь – це те, що до Ісуса приходять не послухати чогось нового, але щоб зловити на чомусь. Ця притча, на думку проповідника, є символом довгої праці і любові. Семінарія є тим виноградником, де Господь виявляє свою любов про народ. Ми, як той виноградник, маємо принести добрі плоди любові.

На завершення о. Михайло Лесів подякував за спільну молитву, за слово до братів та настоятелів і побажав ревного священичого служіння у Христовому винограднику.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Роман Петрунів

Медіа-Центр ЛДС

Четвер, 14 Грудень 2017 р. Б.

Смішно – це коли сміються усі!

День, коли святкуємо пам’ять св. Андрія Первозванного, є особливим для нашої спільноти позаяк дарує нам нагоду трішки побешкетувати – проявивши кмітливість і добре почуття гумору.

Цей час є великим подарунком для усіх братів-семінаристів та, зрештою, для отців-настоятелів неодмінно також. Оскільки, усі ми родом з дитинства, то любимо коли нам щось дарують, а ще більше очікуємо тих митей, коли знаємо, що будемо обдаровані увагою, усміхом та різними веселощами. Зустріти когось сумним в семінарії цього дня практично неможливо, адже одні шукають свої «загублені» речі, інші подивляють таємничі нічні напрацювання найкмітливіших сміливців, ще інші з нетерпінням дожидають вечірнього святкування в конференц-залі, котре традиційно організовують брати-студенти 3-го курсу. Сьогодні, як і завжди, з уст промовців не бракувало дотепних жартів, а ми знову не були скупими на гучні оплески та гамірний сміх. Дякуємо братам-організаторам за чималу порцію доброго настрою та позитивного заряду як панацею від усіх зимових вірусів.

Окрім цього, стараннями о. Івана Глови було змонтовано фільм, який став подарунком від  настоятелів,у якому вміщено кумедні моменти з життя семінаристів,їхні доробки та недопрацювання.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Роман Петрунів

Медіа-Центр ЛДС

Середа, 13 Грудень 2017 р. Б.

Дім на прославу Богородиці

В патріаршому домі на Хуторівці відбулось освячення храму Благовіщення Пресвятої Богородиці і престолу, яке звершив Блаженніший Святослав у співслужінні з митрополитом Львівським Кир Ігорем Возьняком та іншими єпископами УГКЦ.

Окрім посвячення усі присутні мали нагоду спільно помолитись Архиєрейську Божественну Літургію, яку молитовно провадив хор Львівської Духовної Семінарії. Також цей вечір увінчався відзначенням усіх тих, хто працював над звершенням інтер’єру храму, а також доброчинців, завдяки яким вдалося довершити задум. Зі слів Блаженнішого Святослава: «Подія, яку сьогодні переживаємо так подібна до Благовіщення. Нам в Україні так бракує добрих новин». Ця подія є доброю новиною, бо храм як місце зустрічі з Богом є середовищем Благовіщення. «Хто стоїть перед Богом – починає усяке добре діло! Коли головою людського ділання є Бог, то це творить близькість також до ближнього. Наш народ потребує благовіщення, а Пречиста Богородиця його уможливлює!», − Блаженніший Святослав.

Більше фотографій можна переглянути тут - фото.

Віталій Караман

Медіа-Центр ЛДС

Понеділок, 11 Грудень 2017 р. Б.

Досвід капелана

У вівторок, 5 грудня, отець Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, зустрівся з братами, які належать до управи Центру душпастирювання військовослужбовців, що діє в стінах нашої семінарії.

Зустріч була плідна. Отець Любомир розповів про сучасні виклики, які стоять перед капеланством та як брати - семінаристи найкраще можуть послужити Церкві. Також обговорили спільні плани співпраці на майбутнє між семінаристами та департаментом.
На завершення брати подякували капелану за візитит та настанови.

Інформацію надав:

Андрій Олійник,

голова Центру душпастирювання військовослужбовців.
 

Понеділок, 11 Грудень 2017 р. Б.

«Що? Де? Коли?»

У середу, 6 грудня, відбулась головна інтелектуальна подія року в студентському житті міста Лева – Студентська ліга Львівщини з гри «Що? Де? Коли?». 

Команда Львівської Духовної Семінарії Святого Духа «Льоґос» серед 43-ох команд-учасниць університетів Львова зайняла призове ІІ місце! Дякуємо Богові, організаторам та учасникам за цікаві змагання!

 

Інформацію надав:

Віталій Байда,

учасник команди "Льоґос"

П'ятниця, 08 Грудень 2017 р. Б.

Братство у гостях в Малій Семінарії

 6-го грудня, Братство «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» вирушило до братів підготовчого курсу. 

Братство представило фільм про отця-прелата Ісидора Дольницького і також показало сценки із життя отця Ісидора.
Отець Михайло Лесів провів коротке представлення діяльності Братства. 
Після представлення фільму, братчики приєдналися до Вечірньої. А вже після Вечірні зустрілись разом на спільній вечері.

Володимир Іванів,
Прес-секретар Семінарійного Братства

П'ятниця, 08 Грудень 2017 р. Б.

Звітно-виборчі збори Братства "Введення в Храм Пресвятої Богородиці"

5-го грудня після празника Введення в Храм Пресвятої Богородиці відбулись звітно-виборчі збори Братства «Введення в Храм Пресвятої Богородиці».  
 

Результати виборчих зборів:
Голова - брат Андрій Помірко
Заступник-  брат Микола Іванців
Секретар - брат Тарас Напора
Економ - брат Тарас Турківський
Дякуємо управі під головуванням брата Михайла Кульпи за проведений рік і вітаємо нову управу Братства і бажаємо їм наснаги у праці та місії Братства.

Володимир Іванів,
Медіа- Центр ЛДС

Понеділок, 04 Грудень 2017 р. Б.

Всесвітня радість празника Введення в Храм Пресвятої Богородиці

Сьогодні, 4-го грудня, святкуючи празник Введення в Храм Пресвятої Богородиці, Братство і вся семінарійна спільнота разом з парафіянами семінарійного храму мали нагоду разом молитися на урочистій Божественній Літургії, яку очолював проректор семінарії і духівник Братства отець Михайло Лесів у співслужінні з отцями настоятелями.

Під час Літургії на проповіді отець Михайло згадував про життя отця-прелата Ісидора Дольницького, створення Братства і його місію.
Наприкінці Літургії було здійснено постриг нових братів у дійсні члени Братства «Введення в Храм Пресвятої Богородиці».

Постриг для нових братчиків здійснював отець Михайло Лесів. Даючи братам свічки, отець промовляв: «Нехай ця свічка просвітлює вас».
Після постригу семінарійна спільнота взяла участь в урочистому бенкеті, за яким брати мали нагоду поспілкуватися з гостями семінарії.

Братчики складають подяку отцям настоятелям і управі Братства за організацію празника.
Більше фотографій можна переглянути тут.

Володимир Іванів,

Медіа- Центр ЛДС

Понеділок, 04 Грудень 2017 р. Б.

Дух празника

3-го грудня, Братство "Введення в Храм Пресвятої Богородиці" розпочало свої святкування Вечірнею з Литією, яку очолив преосвященник Кир Богдан Дзюрах, єпископ-помічник Київської архиєпархії. Також на святкування прибули братчики з Київської Трьохсвятительської Духовної Семінарії і Дрогобицької Духовної Семінарії. 

 

Перше, ніж розпочалась Вечірня, отці-настоятелі урочисто зустріли владику Богдана біля каплиці Братства «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» і молитовною ходою вирушили до семінарійного храму, де чекали браття- семінаристи. Зі своїм словом владика Богдан Дзюрах звернувся опісля Вечірньої, привітавши Братство з празником. Наприкінці отець-ректор Ігор Бойко і отець Михайло Лесів, духівник Братства, подякували владиці за його присутність і те, що він зголосився прийняти запрошення відвідати нашу семінарію. 
Далі програма відбувалася у конференц залі. Усім присутнім був урочисто презентований бюст засновника Братства «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» отця Ісидора Дольницького, зроблений братом Андрієм Юркевичом студентом V-го курсу, а також відбулась прем’єра фільму про отця-прелата Ісидора Дольницького, знятий прес-секретарем Братства Богданом Романовим.

Після прем’єри отець ректор відзначив братів подяками за старанну працю у житті семінарії.

Після короткого слова духівника Братства отця Михайла Лесіва, братчики та усі охочі пішли в семінарійний храм на нічні чування. 
 

Більше фотографій можна переглянути тут.

                                                                                                              

Володимир Іванів,

Медіа-Центр ЛДС

Сторінки